Alexandra Húsková Samospráva

Saleziáni získali prenájom bývalej školy na 25 rokov. V novom centre sa budú venovať aj mladým rodinám

V bratislavskej Trnávke vznikne nová škôlka a centrum pre mladých. V priestoroch bývalej strednej odbornej školy na Drevárskej bude fungovať aj centrum podpory pre manželov.

Ilustračný obrázok k článku Saleziáni získali prenájom bývalej školy na 25 rokov. V novom centre sa budú venovať aj mladým rodinám
Zdroj: TASR

Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na zasadnutí schválili dlhodobý prenájom objektu bývalej SOŠ drevárskej na Pavlovičovej ulici v bratislavskej Trnávke. Nový nájomca tu má v pláne vybudovať materskú školu, organizovať športové turnaje či spoločenské akcie, no fungovať tu bude aj centrum pomoci manželov.

Bratislavský samosprávny kraj, rovnako ako všetky ostatné, trpí nedostatkom priestoru pre mladých ľudí. Aj Bratislave chýbajú miesta, kde môžu decká tráviť svoj voľný čas zmysluplne. "Podpora mladých ľudí je jednou z hlavných priorít Bratislavského samosprávneho kraja,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Poslanci BSK schválili prenájom objektu bývalej Strednej odbornej školy drevárskej na Pavlovičovej č. 3 v Bratislave na 25 rokov organizácii Saleziáni Don Bosca – Slovenská provinicia. Nový nájomca predložil podrobný projekt využitia daného objektu vrátane investícií do tohto nehnuteľného majetku. V prvom roku plánuje do objektu investovať 85 000 eur.

V novom areáli nájomca vybuduje materskú školu pre deti z mestskej časti Ružinov, plánuje organizovať turnaje ale aj kultúrne a spoločenské akcie. V priestoroch bývalej strednej školy bude sídliť aj futbalový klub SDM Domino. Pracovať však chcú noví nájomcovia aj mimo svojej budovy a na Ostredkoch a Trnávke chcú pokračovať v street workových aktivitách zameraných na mládež.

V tomto rozhodnutí podporilo zastupiteľstvo BSK aj uznesenie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Ružinov, ktorí tejto žiadosti takisto prejavili a schválili podporu.

Podpore žiadosti nájmu nehnuteľnosti bývalej spojenej školy drevárskej na Trnávke sa venovalo aj zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava – Ružinov a veľkou väčšinou vyjadrilo podporu týmto žiadateľom. "V mestskej časti pracuje komunita saleziánov v novodobej histórii od roku 1989,“ vyjadril sa k podpore na všetkých úrovniach samosprávy aj starosta mestskej časti Bratislava – Ružinov Dušan Pekár.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM