Rôzne

Rusovce sa zaradili medzi obce so zónami bez pesticídov

Ochrana životného prostredia, starostlivosť o zeleň, ako aj stratégia nakladania s odpadmi sú podľa starostky Rusoviec témami, v ktorých sa mestská časť chce angažovať.

Ilustračný obrázok k článku Rusovce sa zaradili medzi obce so zónami bez pesticídov
6
Galéria
Zdroj: TASR

Bratislavská mestská časť Rusovce sa zaradila medzi obce so zónami bez pesticídov. V piatok 14. júna to potvrdila samospráva podpisom zmluvy s občianskym združením Zóny bez pesticídov. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Zóny bez pesticídov

Ochrana životného prostredia, starostlivosť o zeleň, ako aj stratégia nakladania s odpadmi sú podľa starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej témami, v ktorých sa mestská časť chce aj naďalej angažovať. „Schválením Zón bez pesticídov sme sa stali jednou z prvých obcí na Slovensku, ktoré deklarujú svoj negatívny postoj voči používaniu chemických postrekov,“ uviedla starostka.

Miestny poslanec Vladimír Mokráň to vníma ako dôležitý krok na ceste k prírode šetrnej „dedine“. „Pesticídy sú pre človeka potenciálne karcinogénne a pre biodiverzitu zničujúce. Dúfam, že budeme inšpiráciou aj pre ďalšie mestské časti či obce,“ podotkol Mokráň.

Občianske združenie Zóny bez pesticídov umožňuje obciam a verejnoprávnym zriadeniam zapojiť sa aktívne do procesu znižovania chemických zásahov pri údržbe zelene a komunikácií.

Rusovský kaštieľ
6
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM