KAW Správy Samospráva

FOTO: Pozrite, aké veselé je zrazu NÁBREŽIE Dunaja. Betónové lavičky ožili maľbami

Potešiť sa milými dielami Márie Slovákovej môžete na prechádzke popri rieke.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Pozrite, aké veselé je zrazu NÁBREŽIE Dunaja. Betónové lavičky ožili maľbami
10
Galéria

Dunajské nábrežie ožilo veselými obrázkami. Objavili sa na betónových lavičkách, ktoré už v meste stáli dávnejšie. Teraz ich však premiestnili na iné miesto, bližšie k Mostu Lanfranconi.

Láska na betón

V roku 2012 pripravili naši priatelia z OZ Punkt verejnú dizajnérsku súťaž na vyhliadkovú lavičku na nábreží Dunaja. Zvíťazila vtedy slovenská autorka Helena Bergerová, tri jej lavičkové "rozhľadne“ stáli donedávna pri parčíku na Vajanského nábreží," vysvetľuje samospráva Starého Mesta na sociálnej sieti.

V súvislosti s obnovou nábrežia boli betónové lavičky premiestnené do priestoru pri moste Lanfranconi a ďalšia slovenská výtvarníčka, Mária Slováková navrhla Starému Mestu, že ich vyzdobí. Svoj projekt nazvala v súlade s materiálom – LÁSKA NA BETÓN.

„Rodáčka z Bojníc Mária Slováková už niekoľko rokov žije a pôsobí v zahraničí, aktuálne na francúzskom vidieku v Alet-les-Bains, kde je miestnou celebritou. Jej práce nájdete po celom svete od Kanady, cez Veľkú Britániu, Holandsko či Francúzsko. Pravidelne spolupracuje s vydavateľom Kalim Kertészom Bagalom, je autorkou obálok k zbierkam vydaných z diel ocenených autorov v prestížnej literárnej súťaži Poviedka,“ približuje autorku „Lásky na betón“ Staré Mesto.

Láska na betón v Starom Meste
10
Galéria

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM