Jakub Forgács Správy

Problém s novovydanými Bratislavskými mestskými kartami: Električenky sa na ne zatiaľ kúpiť nedajú

Ľudia, ktorí dostali nové Bratislavské mestské karty od bánk, majú problém. V MHD sa s nimi neodvezú, nedajú sa aktivovať a nie je na ne možné ani nahrať električenky. Čo na to dopravný podnik?

Ilustračný obrázok k článku Problém s novovydanými Bratislavskými mestskými kartami: Električenky sa na ne zatiaľ kúpiť nedajú
Zdroj: TASR

Dopravný podnik Bratislava (DPB) upozorňuje na problém pri novovydaných Bratislavských mestských kartách (BMK), ktoré cestujúcim vydali banky. „Tieto BMK sa dočasne nedajú v predajniach DPB aktivovať a nedajú sa na ne zakúpiť električenky,“ informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

„Tento problém DPB v spolupráci s dodávateľom Trans Data intenzívne rieši a vyvíja maximálne úsilie, aby sa technická porucha, ktorá nastala, vyriešila v čo najkratšom možnom čase,“ uviedla Volfová. Ako dodala, DPB hľadá náhradné riešenie, ako sprístupniť pre cestujúcich aktiváciu novovydaných BMK s možnosťou predaja električeniek s 10-percentnou zľavou, kým spoločnosť technický problém neodstráni.

„Veríme, že sa problém podarí čoskoro odstrániť a cestujúca verejnosť to pocíti čo najmenej,“ doplnila hovorkyňa DPB s tým, že nemožnosť aktivácie električenky sa týka novovydaných kariet BMK, ktorým po troch rokoch vypršala platnosť.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM