KAW Rôzne Správy

Príklad hodný nasledovania: V tejto obci pri Bratislave šije rúška aj starosta!

Po tom, ako chcel zorganizovať a sám sa aj pasoval za „RÚŠKO HLIADKU“, sa pustil aj do šitia nevyhnutnej ochrany úst a nosa.

Ilustračný obrázok k článku Príklad hodný nasledovania: V tejto obci pri Bratislave šije rúška aj starosta!
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

V ťažkých časoch si musíme pomáhať viac ako inokedy. Mnoho ľudí to už v začiatkoch pandémie koronavírusu pochopilo a snažia sa podať pomocnú ruku susedom aj neznámym ľuďom, s ktorými ich spojili sociálne siete.

Ši a nechaj šiť!

Nesedieť nečinne doma sa rozhodol aj starosta Bernolákova a takmer každý deň prichádza so zaujímavým nápadom. Po tom, ako chcel zorganizovať a sám sa aj pasoval za „RÚŠKO HLIADKU“, sa pustil aj do šitia nevyhnutnej ochrany úst a nosa.

„Komu to nešije ako keby ani nebol. Ši a nechaj šiť!“ napísal vtipne k svojej fotke, na ktorej sedí za šijacím strojom starosta Bernolákova Richard Červienka.

Na sociálnej sieti zároveň ponúka rúška obyvateľom obce. „Rúška, ktoré mám, ponúknem najprv našim seniorom, ľuďom v núdzi a podobne. Za toto sa hádam nikto neurazí. Dosť seniorov je tu na "fejsbúku“, tak ak potrebujete rúška, ozvite sa mi. Ak viete o niekom, kto potrebuje rúško, tiež sa mi ozvite," vyzýva na sociálnej sieti Richard Červienka.

Starosta Bernolákova šije rúška
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie