Rôzne Správy

Príjemná novinka v Bratislave: Zastávky na Hodžovom námestí ohlasuje prezidentka

Prezidentka Zuzana Čaputová chce nahraním hlásenia podporiť myšlienku ekologickejšieho cestovania.

Ilustračný obrázok k článku Príjemná novinka v Bratislave: Zastávky na Hodžovom námestí ohlasuje prezidentka
8
Galéria
Zdroj: TASR

Zastávky v blízkosti Prezidentského paláca ohlasuje v bratislavskej mestskej hromadnej doprave po novom prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti. Novinka vznikla v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava pri príležitosti Európskeho týždňa mobility.

„Teším sa, že som mohla podporiť myšlienku ekologickejšieho cestovania nahraním hlásenia k zastávkam na Hodžovom námestí,“ uviedla prezidentka.

Ako pripomenula, doprava sa značným spôsobom podieľa na produkcii CO2 a znečisťovaní ovzdušia. Preto je cieľom prezidentskej kancelárie prejsť na elektromobilitu a pri dlhších cestách vymeniť vládny špeciál za komerčné linky aeroliniek. Do roku 2030 by sme tak mohli naplniť cieľ stať sa uhlíkovo neutrálnym úradom.

Bratislavský dopravný podnik by chcel so spestrením ohlasovania zastávok MHD pokračovať aj budúcnosti. Nie je preto vylúčené, že napríklad zastávku pri divadle ohlási niektorý zo známych hercov SND.

O ďalších novinkách vás budeme informovať.

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility som si pre cestujúcich na zastávkach okolo Prezidentského paláca pripravila...

Posted by Zuzana Čaputová on Wednesday, September 16, 2020
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie