Rôzne Správy

MatFyz boduje! Je top prírodnou fakultou u nás

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského sa v prieskume Nature Index umiestnila na prvej priečke.

Ilustračný obrázok k článku MatFyz boduje! Je top prírodnou fakultou u nás
Zdroj: uniba.sk

Rebríček hodnotil publikačnú činnosť fakúlt za rok 2019 v 82 pres­tížnych vedeckých časopisoch s prírodovedeckým zameraním. Umiestnenie určuje počet publikácií a spoluautorských podielov autorov z danej inštitúcie.

Umiestnenie

„V rámci akademických inštitúcií sa najvyššie umiestnila Univerzita Komenského v Bratislave a v hodnotení všetkých inštitúcií na Slovensku je na druhom mieste za Slovenskou akadémiou vied,“ informuje UK.

„Teší ma, že sme opäť prvou fakultou na Slovensku v rebríčku Nature Index. Rovnako ma teší aj fakt, že patríme medzi fakulty, ktoré produkujú najlepšie uplatniteľných absolventov,“ uviedol dekan fakulty Daniel Ševčovič s tým, že fakulta sa dlhodobo umiestňuje na popredných miestach takýchto rebríčkov.

„Som hrdý na vedcov z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK, ktorí dlhodobo dokazujú, že sú špičkou nielen v našom priestore. Popri vzdelávaní nasledujúcej generácie profesionálov a vedcov nepoľavujú ani vo výskumnej oblasti, a to významne prispieva k dobrému menu celej univerzity,“ uzavrel rektor Univerzity Komenského Marek Števček.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM