Adriana Banásová Kultúra

Prestížne ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2015 si už dnes večer prevezmú slovenské osobnosti. Komu z nominovaných by ste cenu udelili vy?

Už dnes večer spozná slovenská verejnosť nových držiteľov ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2015. V 19. ročníku udeľovania tohto prestížneho oceňovania si ho prevezme desať osobností slovenskej scény v deviatich rôznych kategóriách a kategórii za celoživotné dielo.

Ilustračný obrázok k článku Prestížne ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2015 si už dnes večer prevezmú slovenské osobnosti. Komu z nominovaných by ste cenu udelili vy?
Zdroj: TASR

Mimoriadnym je práve ocenenie za celoživotné dielo, o ktorom rozhoduje Veľká porota Krištáľového krídla. Túto cenu si v tomto ročníku prevezmú na javisku Slovenského národného divadla zakladateľka Národného hemofilického centra Angelika Bátorová a člen legendárnej hudobnej skupiny Elán Jozef Ráž.

Galavečer Krištáľového krídla odvysiela v priamom prenose Jednotka RTVS od 21:20.

V kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie sú nominovaní Ladislav Kaboš, Štefan Bučko a Jolana Fogašová, za filantropiu Miroslava Hunčíková, Marietta Renáta Nagyová, CJ a Klaudia Valúšková, v kategórii Hospodárstvo Jozef Barcaj, Slavomír Moravčík a Ivan Štefunko, za oblasť hudby Štefan Kocan, Moyzesovo kvarteto a Daniel Matej.

Prečítajte si tiež: Neobmedzený pohľad na Bratislavu? Pozrite si novinku – 360˚ video nášho mesta

V kategórii Medicína a veda tvoria trojicu nominovaných Peter Celec, Igor Lacík a Peter Vršanský, v skupine Publicistika a literatúra Veronika Šikulová, Mária Bátorová a Jaroslav Rihák, v kategórii Rock Pop Jazz získa ocenenie jeden z trojice Szidi Tobias, Oskar Rózsa a Radovan Tariška, za oblasť Šport to sú Matej Tóth, Ján Kozák a Erik Vlček. V kategórii Výtvarné umenie sú nominovaní Ján Zelinka, Ivan Pavle a Nikolaj Feďkovič.

Moderátormi galavečera budú herci Zuzana Šebová a Juraj Kemka, ktorých si verejnosť spája predovšetkým s humornými reláciami. Galavečer otvorí speváčka Celeste Buckingham, medzi účinkujúcimi budú aj Nela Pocisková, Štefan Kocán, Martin Madej či huslista Filip Jančík.

Autorom ocenenia Krištáľové krídlo je umelecký sklár a dizajnér Achilleas Sdoukos.

Prečítajte si tiež: S Krištáľovým krídlom v ľudskej veľkosti sa môžu zvečniť účastníci galavečera

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM