Rôzne

Pred francúzskym veľvyslanectvom v Bratislave zapaľovali ľudia sviečky. Uctili si pamiatku obetí teroristického útoku

Asi 30 ľudí dnes podvečer prišlo pred francúzske veľvyslanectvo v Bratislave, aby zapálili sviečku na pamiatku obetí teroristického útoku v Paríži.

Ilustračný obrázok k článku Pred francúzskym veľvyslanectvom v Bratislave zapaľovali ľudia sviečky. Uctili si pamiatku obetí teroristického útoku
Zdroj: TASR

Pred veľvyslanectvom sa začali schádzať krátko pred 18. hodinou, prítomným prišiel osobne poďakovať aj francúzsky veľvyslanec Didier Lopinot.

„Prebehlo to veľmi pokojne a v tichosti. Zapálili sme sviečky, s veľvyslancom sme si podali ruky,“ povedal Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv.

Redakciu týždenníka Charlie Hebdo v 11. parížskom obvode prepadli dnes dvaja, podľa agentúry AP traja, ozbrojenci v čiernych kuklách s kalašnikovmi a pumpovacími brokovnicami. Predtým, ako spustili paľbu na pracovníkov týždenníka, jeden z nich podľa BBC vykríkol, že sú z jemenskej al-Káidy.

Následná streľba si vyžiadala 12 mŕtvych a desať zranených. Stav štyroch zranených je kritický. Páchateľom sa z miesta činu podarilo ujsť na dvoch vozidlách. Polícia po útočníkoch pátra.

Foto: Ilustračné.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM