Rôzne Správy

Pred 40 rokmi skočil zo Starého mosta spevák Jiří Schelinger. Jeho smrť je stále záhadou

Aj keď talentovaný spevák už roky nie je nažive, jeho piesne si spievajú dodnes viaceré generácie.

Ilustračný obrázok k článku Pred 40 rokmi skočil zo Starého mosta spevák Jiří Schelinger. Jeho smrť je stále záhadou
Zdroj: www.bratislavskykraj.sk

Mladý talentovaný spevák z vtedajšieho Československa našiel smrť vo vodách Dunaja presne 13. apríla pred 40 rokmi. Doteraz sa presne nevie, či išlo o sebevraždu alebo o neuváženú stávku.

Z Františkánov k Dunaju

Vtedy 30-ročný spevák s pre neho charakteristickým zatiahnutým hlasom prišiel v roku 1981 do Bratislavy. Mal tu nahrávať pieseň z filmu Což takhle dát si špenát. Schelinger sa však podľa svedkov stretol s kamarátkou a jej známym. Posedávali vo vinárni Veľkí Františkáni, až kým sa nepresunuli na Šafárikovo námestie. Tam sa k trojici podľa svedkov pridal neznámy muž, s ktorým sa údajne Schelinger stavil, že skočí z mosta do Dunaja.

Nerozumná stávka a skok zo Starého mosta ho stáli život. Do Dunaja skočil aj onen neznámy muž, podarilo sa mu však vyplávať. Spevák už také šťastie nemal.

Otázniky nad smrťou

V súvislosti so jeho smrťou sa hovorilo aj o pripravovanej vražde v réžii štátnej polície. Nik však naisto nevie, ako to presne bolo. A záhady sa v tomto bode ešte nekončia.

Schelingerove telo sa našlo až po viac ako troch týždňoch. Identifikácia vraj bola možná iba podľa jeho zubných záznamov. Telo nevidel ani nikto z rodiny a jeho priateľov. V tom istom čase sa v Dunaji utopil aj iný muž a telá údajne zamenili, aby mala polícia prípad „z krku“. Nad smrťou mladého umelca tak doteraz visí množstvo otáznikov.

Aj keď blonďavý spevák už roky nie je nažive, jeho piesne ako Holubí dům, Šípková Růženka, René, já a Rudolf, Dráty pletací, Švihák lázeňský, Léto s tebou, Jsem prý blázen jen alebo Což takhle dát si špenát si spievajú dodnes viaceré generácie fanúšikov dobrej muziky.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM