Adriana Banásová Správy

Pracovníkom ŽSR sa počas noci podarilo v Devínskej Novej Vsi sprejazdniť jednu koľaj následkom vykoľajenia vlaku, doprava však mešká

Na železničnej trati v Devínskej Novej Vsi je od skorého rána prejazdná jedna koľaj. Vlaky by mali mať päť- až desaťminútové meškanie. Potvrdila to hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

Ilustračný obrázok k článku Pracovníkom ŽSR sa počas noci podarilo v Devínskej Novej Vsi sprejazdniť jednu koľaj následkom vykoľajenia vlaku, doprava však mešká
Zdroj: TASR

V sobotu (26.9.) popoludní sa tam vykoľajil nákladný vlak s troma poslednými vozňami.

„Cestujúcim je sprístupnená druhá traťová koľaj, teda iná, než na ktorej došlo k vykoľajeniu,“ povedala Pavliková. Vlaky po nej obojsmerne jazdia zníženou rýchlosťou, a to 30 kilometrov za hodinu. Následky nehody sú už podľa jej slov odstránené, nenachádza sa tam už ani špeciálny žeriav.

Koľaj, na ktorej došlo k nehode, je však vo vážne poškodenom stave, výluka tam bude trvať niekoľko dní. Cestujúcich by to však podľa jej slov nemalo nijako obmedziť.

Pravdepodobnou príčinou vykoľajenia by mala byť technická porucha na vozni vlaku. Škody budú vyčíslené dodatočne. Vlak patril pod Prvú Slovenskú železničnú, a. s.

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM