Správy

Práce na trati v okolí Bratislavy ovplyvnia 19 vlakov na trase do Trnavy

V priebehu nadchádzajúceho týždňa obmedzia stavebné práce na predmestí Bratislavy dopravu 19 vlakov na trase z Bratislavy do Trnavy a späť. Dôvodom sú podľa hovorkyne Železničnej spoločnosti Slovensko Jany Morháčovej práce na úseku z bratislavskej hlavnej stanice po Raču.

Ilustračný obrázok k článku Práce na trati v okolí Bratislavy ovplyvnia 19 vlakov na trase do Trnavy
Zdroj: TASR

Počas siedmich dní od pondelka 13. júla do nedele 19. júla tak obmedzenia ovplyvnia dva osobné vlaky a jeden regionálny expres, ktoré pôjdu namiesto z hlavnej stanice v Bratislave z a do stanice Bratislava Nové Mesto.

Zároveň bude jeden osobný vlak zrušený na celej trase bez náhrady. „Súčasne výluka spôsobí meškanie ôsmich rýchlikov a siedmich osobných vlakov v rozsahu do 30 minút,“ doplnila Morháčová.

Napríklad osobný vlak, ktorý jazdí z hlavnej stanice v Bratislave o 10.00 h do Leopoldova bude nasledujúci týždeň vypravený zo stanice Nové Mesto o 9.59 h. Zároveň aj regionálny expres do Trnavy, ktorý vyráža z hlavnej stanice o 14.17 h pôjde zo stanice Bratislava Nové Mesto o 14.16 h.

Tiež osobný vlak, ktorý premáva z hlavnej stanice o 16.17 h a smeruje do Pezinka bude odrieknutý v celej trase bez náhrady. „ZSSK sa cestujúcim ospravedlňuje za vzniknuté komplikácie počas cestovania vlakom,“ uviedla Morháčová.

Informácie o obmedzených vlakoch sú zverejnené aj na výveskách ZSSK, ktoré sú umiestnené v priestoroch dotknutých železničných staníc v priamo ovplyvnenom regióne, približne v okruhu 100 kilometrov.

Stavebné práce na trati uskutočňujú Železnice Slovenskej republiky. Tento úsek je podľa hovorkyne ŽSR Martiny Pavlikovej veľmi zaťažený. Pre jeho technický stav by pritom v ďalšom období mohlo dôjsť k znižovaniu rýchlosti vlakov. Železnice preto v snahe predísť takémuto opatreniu prikročili k oprave trate.

Prečítajte si tiež: Bratislavčanov čaká výluka električiek na Račianskej + prehľad dopravných obmedzení

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM