Rôzne

Pozor na policajné kontroly! Polícia dnes uskutoční na cestách kraja dve kontrolné akcie

Na cestách Bratislavského kraja čakajú dnes motoristov hneď dve kontrolné akcie polície. Predpoludním budú policajti okrem iného kontrolovať aj diaľničné známky, popoludní si "posvietia" na motorkárov.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na policajné kontroly! Polícia dnes uskutoční na cestách kraja dve kontrolné akcie
Zdroj: Policajný zbor SR

„Kontrola diaľničných známok sa uskutoční od 10.30 h do 13.00 h na diaľnici D1 na odpočívadle Triblavina v smere do Bratislavy,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková.

Predpoludňajšie kontroly sa zamerajú aj na telefonovanie počas jazdy, používanie bezpečnostných pásov, ale aj na technický stav vozidla a stav pneumatík, meranie hmotnosti, nápravových tlakov a rozmerov vozidla.

V rámci druhej kontroly, ktorá je naplánovaná od 15.00 h do 18.00 h sa policajti Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Bratislave zamerajú na kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami. „Takisto si budú všímať priestupky v oblasti dynamiky cestnej premávky i platnosť cestovných dokladov a dokladov k motorovým vozidlám,“ dodala policajná hovorkyňa.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM