Rôzne

Pozor na policajné kontroly, dopravno-bezpečnostnú akciu rozbehnú policajti dnes popoludní

Počas dnešného dňa musia účastníci cestnej premávky počítať na cestách hlavného mesta a Bratislavského kraja s dohľadom policajtov nad ich disciplinovanosťou.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na policajné kontroly, dopravno-bezpečnostnú akciu rozbehnú policajti dnes popoludní
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

V rámci celokrajskej štvorhodinovej kontroly od 16.00 do 20.00 h sa policajti zamerajú predovšetkým na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky jej nemotorovými účastníkmi, ako aj vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami.

Pozornosť budú venovať aj používaniu reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti chodcami a cyklistami, ako aj používaniu ochranných prílb cyklistami.

„Kontrolovať budeme aj dodržiavanie zákazu požívania alkoholu alebo inej návykovej látky vodičmi pred alebo počas vedenia vozidla, dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí a základných povinností vodiča. Svoju pozornosť počas dnešnej kontroly policajti zamerajú aj na technickú spôsobilosť vozidiel a dodržiavanie povinností ich prevádzkovateľov podrobovať vozidlá pravidelnej technickej a emisnej kontrole,“ doplnila Karina Považanová z Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM