Ľubomír Hudačko Samospráva

Poznáme meno kandidáta, ktorý chce byť starostom Petržalky: Aké sú jeho plány?

Do volieb mieri ako nezávislý kandidát a ako manažér. Možnosť ísť ako politik vylúčil, no uvíta podporu strán. Konateľ Bytového podniku Petržalka Daniel Šavel je kandidátom na horúcu stoličku starostu v bratislavskej Petržalke. Pozrite si, aké plány ponúka...

Ilustračný obrázok k článku Poznáme meno kandidáta, ktorý chce byť starostom Petržalky: Aké sú jeho plány?
Zdroj: Webnoviny.sk

V minulosti pôsobil aj ako konateľ firiem blízkych finančnej skupine J&T Real Estate. Šavel by chcel zriadiť aj obecné jasle, vytvoriť uzavretý výbeh pre psov či opraviť schodiská a terasy pod bytovými domami. Linky mestskej hromadnej dopravy chce upraviť tak, aby sa Petržalčania rýchlo dostali k nemocniciam, poliklinikám a obchodným centrám.**

Nie je spojený so skupinami

„Z pozície konateľa BPP však nemám možnosť niektorými vecami pohnúť. Preto chcem byť novým starostom Petržalky,“ zdôrazňuje. „Počas svojho pôsobenia v bytovom podniku som sa stretol s množstvom problémov občanov, vlastníkov bytov v Petržalke. Pri ich riešení naša správcovská spoločnosť často spolupracovala s mestskou časťou, no prístup úradu ma nie vždy uspokojil,“ vysvetľuje Šavel. Chce tak podľa jeho slov ukázať, že manažérsky sa dá pracovať aj vo verejnom sektore.

Šavel pracoval v minulosti aj v stavebných a developérskych spoločnostiach. Podľa obchodného registra však bol aj konateľom spoločností Kráľova hora a Lomnická, blízkych J&T Real Estate. V oboch pôsobil od júna 2009 do júla 2010. „Ja som tam pracoval síce ako konateľ, ale bol som technik a snažil som sa riešiť technické problémy rovnako, ako v predchádzajúcich firmách. Nie som spojený so žiadnou skupinou,“ povedal. Šavel vysvetľuje, že človek musí niekde získať skúsenosti, súkromný sektor je podľa neho jediný vhodný a na trhu je len „pár veľkých hráčov“, kde je príležitosť sa niečo naučiť.

Má web aj bilboardy, chýba oficiálne vyhlásenie

V Bytovom podniku Petržalka pracuje Šavel od roku 2011, zvolilo ho tam petržalské miestne zastupiteľstvo v marci 2011, no bez výberového konania. Predseda dozornej rady podniku Adrián Arpai vtedy poslancom argumentoval, že dozorná rada našla vhodného človeka a odporučila ho starostovi, keďže „na funkciu konateľa podľa zákona nemusí byť výberové konanie“.

Šavel už má po Petržalke svoje bilbordy, zriadenú webovú stránku, no kandidatúru ešte oficiálne neoznámil. Presný termín, kedy tak urobí, ešte nevie. Vraví, že dnes chodí po uliciach, komunikuje s ľuďmi a zisťuje, ako jeho kandidatúru vnímajú občania. Ako starosta chce zaviesť parkovací systém, ktorý by zvýhodnil Petržalčanov, revitalizovať námestia a zvýšiť počet miest v materských školách.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM