Samospráva

Potrebujete sa zbaviť nebezpečného odpadu? Magistrát organizuje jarný zber

Občania bratislavského Čunova, Jaroviec, Ružinova, Rusoviec a Petržalky sa môžu zbaviť nebezpečného odpadu a uchrániť životné prostredie. V týchto mestských častiach totiž magistrát hlavného mesta organizuje jarný zber nebezpečného domového odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Potrebujete sa zbaviť nebezpečného odpadu? Magistrát organizuje jarný zber
Zdroj: TASR

Škodlivín sa v priebehu apríla mohli zbaviť aj obyvatelia zvyšných častí Bratislavy. Nebezpečné škodliviny prevezmú od ľudí priamo pracovníci spoločnosti, ktorá sa zameriava na recykláciu a zhodnocovanie odpadov. „Tí na stanovené miesta pristavia špeciálne vozidlá,“ priblížila hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Zbierať budú škodliviny typu – staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy, oleje a tuky, batérie a akumulátory, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť. Taktiež aj vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluórované uhľovodíky, ako aj vyradené elektrické a elektronické zaradenia. „Oleje, pesticídy, farby, lepidlá musia byť uzavreté v pevných obaloch, z ktorých sa odpad neuvoľní,“ upozorňuje hovorkyňa.

Maximálna váha odpadu od jednej osoby môže byť do päť kilogramov. Ďalší zber škodlivého odpadu plánuje magistrát na jeseň.

Obyvatelia môžu škodlivý odpad nosiť od 8.00 do 10.00 h v Čunove na zberné miesto Na hrádzi, v Jarovciach na kontajnerovom stanovišti Študienac a v Ružinove v Ružovej doline pri základnej škole.

Od 10.30 do 12.30 h budú pracovníci zbierať odpad v Rusovciach v zbernom dvore Ruseko na Vývojovej ulici a v Petržalke na Ovsištskom námestí 1.

Prečítajte si tiež: Čierne skládky a smetiská: Prečo je dôležité, aby mestské časti odvážali odpad

Foto: Ilustračné.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM