Aktualizované Krimi

Polícia obvinila 11 fanúšikov z výtržníctva: Hrozia im TRI roky za mrežami

Výtržnosti na futbalovom derby medzi Spartakom a Slovanom neostanú bez povšimnutia. Polícia zatiaľ obvinila jedenásť osôb.

Ilustračný obrázok k článku Polícia obvinila 11 fanúšikov z výtržníctva: Hrozia im TRI roky za mrežami
10
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V súvislosti s výtržnosťami fanúšikov na futbalovom zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava polícia obvinila 11 fanúšikov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

„Poverený policajt obvinil z prečinu výtržníctva spolupáchateľstvom zatiaľ 11 fanúšikov Spartaka Trnava. Obvinení muži majú od 23 do 46 rokov. V prípade dokázania viny im môže hroziť trest odňatia slobody až na 3 roky,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Polícia stíha osoby na slobode. Zoznam obvinených sa môže ešte rozšíriť. Na stotožnení ďalších výtržníkov, z oboch táborov, polícia naďalej pracuje.

Bitka na štadióne

Počas zápasu tímov v Trnave 17. októbra po približne 14. minúte postupne vtrhli na hraciu plochu fanúšikovia Slovana i Spartaka. Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna. „Tým sa práca polície nekončila, na rad prišlo náročné a zdĺhavé vyhodnocovanie množstva kamerových záznamov,“ uviedla hovorkyňa.

Policajti hneď po zápase zaistili potrebné kamerové záznamy a pomocou intenzívnej práce policajnej operatívy v teréne a na sociálnych sieťach sa podarilo stotožniť viacero osôb, ktoré narušovali verejný poriadok. „Osoby boli súčasťou bitky, ktorá sa na štadióne strhla, a vhadzovali pyrotechniku na hraciu plochu a tribúny,“ doplnila Antalová.

Prečítajte si tiež

Dostali pokuty

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) za udalosti z nedohratého a neskôr skontumovaného derby Fortuna ligy, ktoré hlavný rozhodca po bitkách chuligánov oboch táborov priamo na ihrisku predčasne ukončil, potrestala vo štvrtok (28. 10.)

FC Spartak Trnava pokutou 35 000 eur a ŠK Slovan Bratislava pokutou 20 000 eur.

Ďalšie tresty sa týkajú zákazu vstupu divákov.

Spartak odohrá tri najbližšie domáce zápasy bez nich, vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov. Fanúšikovia Slovana nemôžu vycestovať na štyri najbližšie stretnutia na ihriskách súperov. DK SFZ navyše udelil fanúšikom oboch klubov zákaz do konca súťažného ročníka vycestovať na vzájomné zápasy.

Udalosťami zo zápasu 11. kola Fortuna ligy sa zaoberal aj utorňajší (26. 10.) Výbor Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport s cieľom zvýšiť bezpečnosť na športových podujatiach.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuálne témy

Derby sa skončilo predčasne
10
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM