Správy

Po víkende ostávajú doma! Ďalšia stredná škola ostáva zatvorená, jeden žiak má COVID-19

Gymnázium na ulici Ladislava Sáru v bratislavskej Karlovej Vsi bude v pondelok (14. 9.) zatvorené.

Ilustračný obrázok k článku Po víkende ostávajú doma! Ďalšia stredná škola ostáva zatvorená, jeden žiak má COVID-19
Zdroj: TASR

Dôvodom je pozitívny test u jedného zo žiakov prvého ročníka. „Na základe nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave bude škola zatvorená, žiaci ostávajú doma,“ uvádza vedenie školy na webe gymnázia.

„Pokiaľ nedôjde k zásadným organizačným zmenám počas tejto mimoriadnej situácie, od stredy 16. septembra bude prebiehať riadne vyučovanie podľa platného rozvrhu,“ dodalo.

Rodičov žiakov žiadajú o dôsledné sledovanie zdravotného stavu detí a v prípade akejkoľvek pochybnosti o ich ponechanie v domácom prostredí.

Hygienici pripomínajú, že žiaci, pedagógovia i zamestnanci školy majú v čase karanténneho opatrenia povinnosť zdržať sa sociálnych kontaktov i cestovania.

Pred pár dňami sme vás informovali, že na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej aj na Súkromnom gymnáziu na Českej ulici pozitívne testovali študentov. V

prípade konzervatória rozhodol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave, že spolužiaci infikovaného študenta ostanú doma a podrobia sa testom. Pribudli aj ďalšie školy, kde museli pre nový koronavírus prijať karanténne opatrenia. Týka sa to Súkromnej materskej školy na Kozej a jednej triedy v Súkromnej strednej športovej škole na M. C. Sklodowskej.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie