Po rokoch v zahraničí sa vrátili domov, aby Slovákom ponúkli kvalitný street food

Šéfici street food je príbehom dvoch mladých gastronómov, ktorí sa vydali do sveta za skúsenosťami, aby sa mohli vrátiť do rodnej krajiny s kvalitným street foodom.

Jozef Veselský je šikovný mladý chalan, ktorému učaroval street food. Po tom, ako úspešne absolvoval hotelovú akadémiu vo Vysokých Tatrách, vydal sa do hlavného mesta za prácou.

Láska ku gastronómii

Spustil sa sled zaujímavých udalostí, kedy sa z pomocného kuchára v úspešnej sieti reštaurácií vypracoval až na zástupcu šéfkuchára. Úspechy žal aj neskôr v zahraničí. V Rakúsku pôsobil ako sous-chef (zástupca šéfkuchára, pozn. red.) a neskôr ho láska ku gastronómii zaviedla až do Nórska. „Nórsko mi učarovalo natoľko, že som tam zostal pracovať tri roky, na rôznych pozíciách a v rôznych reštauráciách v Lillehammeri, Gjøviku či Osle. Táto krajina mi dala najviac, vyšperkoval som sa tam vo svojej profesii,“ opisuje Jozef.

S kamarátom sa po rokoch zbierania znalostí a skúseností v zahraničí rozhodli, že sa vrátia späť na Slovensko s niečim výnimočným. „Zhodli sme sa na tom, že sa chceme vrátiť späť do domoviny, a tak sme sa pustili do podnikania. Oboch nás zaujal street food, ktorý sa stal veľmi populárnym. Kúpili sme si plne vybavenú pojazdnú kuchyňu a začali v nej pripravovať kvalitné burgery zo 100 % hovädzieho mäsa. Všetky pokrmy pripravujeme s veľkou dávkou lásky,“ povedal pre Bratislava24.sk Jozef Veselský.

Šéfici na kolesách

V pojazdnej kuchyni Šéfici si môžete pochutiť na hovädzích burgeroch v domácich žemliach, podávaných s kozím syrom alebo čedarom, so šťavnatou karamelizovanou cibuľkou a zeleninou. Burger sa podáva s opekanými zemiačikmi.

„Okrem burgerov budeme predávať aj sendviče na kváskovom chlebíku, v ponuke máme aj lahodnú polievku a časom zaradíme aj sladký dezert,“ prezradil Jozef. U Šéfikov môžete ochutnať aj vynikajúci hubový duxell.

Mäso, ktoré v burgeroch nájdete, je zo 100 % hovädzieho mäsa, dovezeného z Ekofarmy Važec, žemle zase z domácej pekárničky Dobrá pekáreň Bistro.

Ak sa vám už zbiehajú slinky, najbližšie pojazdnú kuchyňu Šéfici nájdete na podujatí Kapitulské dvory (sobota) alebo na akcii Bažant Pohoda 5. – 7. júla. Na burger k Šéfikom si môžete odskočiť aj pod Zuckermandel či k Tescu v Petržalke alebo na Zlatých pieskoch. Stačí sledovať chalanov na sociálnej sieti, kde budete pravidelne informovaní o ich aktuálnom stanovisku.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame