Ľubomír Hudačko Správy

Plavbu na Dunaji v úseku Vodného diela Gabčíkovo zastavili: Kedy bude môcť byť opäť v prevádzke?

Technickí potápači pracujú na odstránení poruchy, ktorá zastavila plavbu na Dunaji v úseku Vodného diela Gabčíkovo. Keďže druhá plavebná komora je vypustená pre opravu, nie je možné momentálne zabezpečiť plavbu cez náhradnú komoru. Kedy tak bude opäť v prevádzke?

Ilustračný obrázok k článku Plavbu na Dunaji v úseku Vodného diela Gabčíkovo zastavili: Kedy bude môcť byť opäť v prevádzke?
Zdroj: Webnoviny.sk

Poruchu jedného zo štyroch ložísk, ktoré držia horné vráta pravej plavebnej komory, objavili pri pravidelnej revíznej kontrole technici.

„Môže za to porucha na horných vrátach pravej plavebnej komory. Plavbu cez plavebnú komoru bolo nutné zastaviť a okamžite začať odstraňovať poruchu. V opačnom prípade by hrozilo vyradenie komory z prevádzky na omnoho dlhší čas,“ vysvetlila hovorkyňa štátneho podniku Vodohospodárska výstavba Diana Migaľová.

„Keďže druhá plavebná komora je momentálne vypustená pre opravu, ktorú si vyžiadala dvadsaťročná prevádzka vodného diela, nie je možné momentálne zabezpečiť plavbu cez náhradnú komoru. Predpokladaný termín opravy je maximálne do soboty 2.8. V prípade priaznivých okolností je možné obnovenie plavby už vo štvrtok 31.7.,“ dodala hovorkyňa Vodohospodárskej výstavby Diana Migaľová.

Zdroj: Webnoviny/TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM