Rôzne Správy Samospráva

Plaváreň Na pántoch môže využívať už aj verejnosť. Račania majú vstup za polovicu

Zrekonštruovaný bazén v Rači využívali doteraz predovšetkým žiaci SOŠ Na pántoch. Od nedele 15. októbra bude otvorený aj pre širokú verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku Plaváreň Na pántoch môže využívať už aj verejnosť. Račania majú vstup za polovicu
4
Galéria
Zdroj: Bratislava - Rača

Bratislavčania sa môžu tešiť na novú plaváreň. Bazén na Strednej odbornej škole (SOŠ) hotelových služieb a obchodu Na pántoch v Rači bude od nedele 15. októbra otvorený pre verejnosť.

Rekonštrukcia bazéna

Bazén s piatimi plaveckými dráhami, ktorý patrí do zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, prešiel tento rok rozsiahlou rekonštrukciou. Tá zahŕňala opravu bazénovej haly, bazénového telesa, šatní ako aj technologickej časti. Práce trvali 5 mesiacov a boli ukončené koncom júla.

Odvtedy bazén využívali hlavne žiaci SOŠ Na pántoch, žiaci iných škôl či športové kluby. Po novom bude môcť plaváreň využívať aj široká verejnosť.

Račania za polovicu

Bazén bude pre verejnosť otvorený od pondelka do piatka v čase od 19:30 do 21:00 hod. a cez víkend od 8:00 do 21:00 hod. Za vstup na 90 minút zaplatíte 3 eurá. Informuje mestská časť Rača na webovej stránke.

„S pani riaditeľkou tejto odbornej školy sme sa dohodli, že Račania budú mať zvýhodnené vstupné a zaplatia iba polovicu, teda 1,50 eur,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský. 50% zľava platí aj pre obyvateľov Vajnor. Lacnejšie vstupné budú mať aj seniori, držitelia preukazu ZŤP a deti do 10 rokov, a to 1,80 eur. Študenti školy SOŠ Na Pántoch majú vstupné zdarma.

Zrekonštruovaná plaváreň Na pántoch
4
Galéria
Zdroj: Bratislava - Rača
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM