Samospráva

Petržalka venuje v lete vyššiu pozornosť starostlivosti o stromy aj odpad

Počas leta je posilnené vynášanie košov na Draždiaku a v Sade Janka Kráľa, zametajú sa chodníky dvomi zametačkami, odstraňujú nelegálne skládky odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Petržalka venuje v lete vyššiu pozornosť starostlivosti o stromy aj odpad
20
Galéria

Pracovníci Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka pracujú aj v lete. Priebežne sa venujú orezu poškodených a náletových drevín či kríkov a polievaniu mladých stromov a záhonov. Bratislava24.sk o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Dôležité zalievanie

Počas posledných týždňov odstránili pracovníci VPS nežiaducu zeleň v niekoľkých petržalských lokalitách. Na ulici Šustekova 31 odstránili burinu a náletové dreviny, na Furdekovej 7 vykonali orez kríkov pri bytových domoch. Na Hrobákovej odstraňovali spadnutý konár, ktorý poškodil pouličné osvetlenie.

Na Ambroseho 12 pri parkovisku vykonali orez jaseňa štíhleho a orezávali dreviny aj na Bosákovej ulici pri dopravnom ihrisku. Včera pracovníci v orezoch pokračovali na ul. Lietavská 8–12, kde odstránili bujné kríky pri bytových domoch.

V letných horúčavách nezabúdajú ani na pravidelné zalievanie stromov a záhonov, ktoré je v období sucha dôležité. Zálievka sa realizuje pomocou traktora s prídavnou nádržou na vodu. Polievanie sa bude týkať dokopy 310 ks stromov a 881 m2 záhonov, pričom prioritu majú mladé výsadby.

Udržiavajú čistotu

Počas letnej sezóny je posilnené aj vynášanie košov na Draždiaku a v Sade Janka Kráľa, pracovníci zametajú chodníky dvomi zametačkami, odstraňujú nelegálne skládky, starajú sa o údržbu detských ihrísk a vykonávajú výruby stromov. Okrem toho počas posledných dvoch mesiacov vyriešili viac ako 160 podnetov od občanov.

Sad Janka Kráľa by si zaslúžil veľkú revitalizáciu
20
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie