Nina Táborská Rôzne

Parkujeme v Petržalke. Značka: Bezohľadne

Nájsť voľné miesto na parkovanie v Petržalke dá občas poriadne zabrať. No nájdu sa i takí, ktorí si s tým ťažkú hlavu nerobia. Autobus pod oknami, dodávka na terase, či štvorkolka na trávniku. Aj s takými prípadmi sa stretnete, keď sa prechádzate po mestskej časti.

Ilustračný obrázok k článku Parkujeme v Petržalke. Značka: Bezohľadne
Zdroj: Dnes24.sk

Ešte 23. októbra sme vás informovali o autobuse, ktorý zatarasil chodník na Dolnozemskej smerom od Prístavného mosta. Bol to ten autobus, na ktorom v Adam Greksa v nadrozmernej veľkosti, vtedajší kandidát na poslanca miestneho a mestského zastupiteľstva za pravicovú koalíciu, posielal ľudí za korupciu do väzenia.

Po viacerých sťažnostiach autobus presunuli na Jantárovú cestu do Petržalky, pred pár mesiacmi z neho zložili Adama Greksu a odvtedy, bez pohnutia, v zime a teraz už aj v lete, stojí autobus na parkovisku pred panelákmi.

Keď megabusbilbórd parkoval na Dolnozemskej, prijala Mestská polícia Bratislava Petržalka niekoľko podnetov od obyvateľov okolitých domov. Tak sa autobus preparkoval na križovatku rozdeľujúcu Jantárovú cestu, Pajštúnsku a Kutlíkovu ulicu, kúsok od Technopolu, a tam si bez pohnutia stojí už niekoľko mesiacov. Polícia? Nekoná. Nemá ako.

Prečítajte si tiež: Petržalčanov trápi parkovanie: So starostom môžu komunikovať prostrednictvom online diskusie

„Majiteľ predmetného autobusu zaparkoval na miestach, kde nie je pre tento druh vozidiel zakázané ich státie. Z hľadiska zákona o cestnej premávke sa tak nedopúšťa žiadneho priestupku,“ uviedol pre Bratislava24.sk hovorca MsP Bratislava Peter Pleva.

Hoci parkuje na spevnenej ploche a majiteľ autobusu sa tak podľa zákona nedopúšťa priestupku, stojí spokojne na parkovisku pred panelákmi a nedá sa povedať, že by nikomu nezavadzal.

Okrem toho, že je to prvá vec, ktorú si všimnete, keď tadiaľ prechádzate, ide aj o bezohľadný spôsob, ako sa zbaviť autobusu a odparkovať ho na sídlisku. Zadarmo.

Petržalka má problém s nedostatkom parkovacích miest a pri počte obyvateľov je nemožne postaviť všetky vozidlá do priestoru. Je to problém, s ktorým mestská časť zápasí dlhodobo. Vyriešiť by to mala parkovacia politika. Ale…

Prečítajte si tiež: Obyvatelia Röntgenovej ulice sa chcú poskladať na nové parkovisko. Garážový dom pre súkromníka odmietajú

Riešením by mohol byť aj parkovací dom. Avšak, proti tým sa spisujú hromadné petície. Pozdemné garáže by sa obyvateľom pozdávali viac, no pre vysokú spodú vodu ich mestská časť stavať nemôže. Podľa slov starostu Bajana musí Petržalka teraz rozdeliť skupinový a verejný záujem. Skupinový predstavuje “ja to pred domom nechcem” a verejný chce vyčistiť ulice, chodníky, trávnaté plochy a dokonca aj terasy od áut.

„Ku všetkej úcte, Petržalka má 43-tisíc bytov, ktoré sú postavené na sebe a takmer 50-tisíc áut, ktoré niekto zrazu nechce mať v dome, ale v priestore. To ani logicky nefunguje. Musíme ich niekde stavať, aj napriek petíciám, navyše niektoré motívy sú naozaj smiešne. Takže čakám na silnú politickú vôľu svojich poslancov, sám to nemôžem urobiť. Pokiaľ sa konať nebude, bude sa to len zhoršovať,“ uzavrel starosta.

Dnes odparkujú vodiči svoje autá kdekoľvek. Nedostatok miesta, či bezohľadnosť? Presvedčte sa sami, prezrite si fotogalériu.

Fotografie sú uverejnené so súhlasom parkujemakode­bil.com.

Parkovanie v Petržalke
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM