Správy Samospráva

Koniec parkovaniu zadarmo: V Petržalke už opäť platia jasné pravidlá!

Od pondelka 24. mája Petržalka opäť začala s kontrolou pravidiel pilotného programu parkovacej politiky.

Ilustračný obrázok k článku Koniec parkovaniu zadarmo: V Petržalke už opäť platia jasné pravidlá!
8
Galéria
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Na území Petržalky opäť platí rezidentská parkovacia politika. Pravidlá parkovania totiž dočasne pozastavilo vypršanie platnosti všeobecne záväzného nariadenia (VZN), účinnosť však v nedeľu (23. 5.) nadobudlo nové VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Mestská časť preto opäť avizuje pravidelné kontroly.

Vlastný parkovací systém

Rezidentom a návštevníkom mestskej časti sa tak skončilo približne trojtýždňové obdobie bez pravidiel, keď mohli parkovať zadarmo. „Petržalčanov aj hostí upozorňujeme, že od pondelka opäť začíname s kontrolou pravidiel pilotného programu našej parkovacej politiky,” poznamenal Ivan Lučanič z referátu mobility miestneho úradu.

Petržalka využila možnosť zaviesť vlastný pilotný parkovací systém v medziobdobí, kým by mala začať platiť schválená celomestská parkovacia politika. Pilotný systém, ktorý zvýhodňuje obyvateľov s trvalým pobytom, spustila mestská časť 1. novembra 2019. Všetky informácie o parkovacom systéme sú zverejnené na webovej stránke www.parkovanievpetrzalke.sk.

Značenie pokračuje

Podľa petržalského dopravného passportu z roku 2014 bolo v tom čase v Petržalke zhruba 26-tisíc parkovacích miest. Momentálne je vyznačených v rámci parkovacej politiky zhruba 17 500 z nich, tak na vnútroblokových parkoviskách, ako aj na kolmých a šikmých státiach. V značení plánuje mestská časť pokračovať, do spustenia celomestskej parkovacej politiky ich chce mať samospráva vyznačené všetky, ktoré jej aktuálne majetkovoprávne vzťahy vyznačiť umožňujú.

Celomestská parkovacia politika by sa najnovšie mala spustiť v októbri.

Viac o parkovaní v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM