Ilustračný obrázok k článku Parádny darček pre hokejový Slovan: V novej sezóne si zahrá prestížnu ligu!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Parádny darček pre hokejový Slovan: V novej sezóne si zahrá prestížnu ligu!

Slovan Bratislava bude v novej sezóne zastupovať Slovensko v hokejovej Lige majstrov (CHL). Vedenie CHL potvrdilo, že udelilo extraligovému klubu voľnú kartu.

han Hokej
han Hokej

Parádny darček pre hokejový Slovan: V novej sezóne si zahrá prestížnu ligu!

Slovan Bratislava bude v novej sezóne zastupovať Slovensko v hokejovej Lige majstrov (CHL). Vedenie CHL potvrdilo, že udelilo extraligovému klubu voľnú kartu.

Ilustračný obrázok k článku Parádny darček pre hokejový Slovan: V novej sezóne si zahrá prestížnu ligu!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovan sa predstaví v atraktívnej F-skupine namiesto bieloruského šampióna Junosť Minsk, ktorému odobrali miestenku pre nestabilnú situáciu v krajine.

Aj proti Hrivíkovi

Jeho súpermi v skupine budú český majster HC Oceláři Třinec, tretí tím po základnej časti švajčiarskej NLA Fribourg-Gottéron a tretie mužstvo po základnej časti švédskej SHL Leksands IF, v ktorom v uplynulej sezóne pôsobili aj slovenskí reprezentanti Peter Cehlárik a Marek Hrivík.

„Jedným z cieľov CHL je prostredníctvom systému tzv. voľných kariet ponúknuť účasť v Lige majstrov pre renomované kluby a prispieť tak k rozvoju európskeho klubového hokeja tým, že súťaž bude mať medzinárodne čo najviac rozmanité zastúpenie. Miestenka pre Slovan Bratislava nám ponúka možnosť privítať späť v našej súťaži zástupcu zo Slovenska, krajiny s bohatou hokejovou tradíciou, ktorá svetovému hokeju vychovala mnohých špičkových hráčov,“ uviedla Rada CHL vo svojom oficiálnom vyhlásení, ktoré zverejnil aj Slovan na svojom webe.

„HC Slovan Bratislava je v Európe známa a uznávaná hokejová značka. Klub navyše v tomto roku oslavuje sté výročie svojho vzniku a prejavil veľký záujem prezentovať sa na európskej scéne účasťou v CHL. Z tohto dôvodu sa Rada CHL rozhodla prideliť mu voľnú kartu a 32. miesto v sezóne 2021/2022,“ dodali.

Ďalšie aktuálne témy

Slovan sa vracia na európsku klubovú scénu po deviatich rokoch. V rokoch 2011 a 2012 pôsobil ako jediné slovenské mužstvo v medzinárodnej klubovej súťaži European Trophy. V decembri 2012 bol spolu s Viedňou spoluorganizátorom finálového turnaja, v ktorom zvíťazil švédsky tím Lulea HF.

Slovan vtedy vypadol vo štvrťfinále po prehre s ďalším švédskym mužstvom Färjestad BK 1:4. Slovan je tiež držiteľom najlepšieho umiestnenia slovenského mužstva v Lige majstrov – v januári 2008 obsadil na záverečnom turnaji Super Six v Petrohrade 3. miesto.

V tohtoročnej edícii Ligy majstrov sa po ročnej odmlke z dôvodu pandémie koronavírusu predstaví dokopy 32 mužstiev z 13 rôznych líg a 14 európskych krajín, ktoré medzi sebou odohrajú 125 zápasov. Súťaž sa začne v závere augusta a vyvrcholí finálovým zápasom 1. marca 2022.

Čo sa deje na Slovensku?

Slovensko pôvodne nemalo mať svojho zástupcu už v LM 2020/2021, ktorú napokon pre pandémiu koronavírusu vôbec neodohrali. Právo štartu vtedy odmietla využiť Banská Bystrica a vedenie najvyššej slovenskej súťaže iný klub do LM neponúklo.

V novej ére hokejovej Ligy majstrov zastupovali Slovensko doteraz tri kluby – HC Košice, HK Nitra a HC '05 Banská Bystrica. Úradujúci slovenský šampión HKM Zvolen neprejavil záujem štartovať v nadchádzajúcej edícii LM.

Program Slovana Bratislava v F-skupine LM:
27. augusta, 19.05 h: Leksands IF – Slovan Bratislava
29. augusta, 17.45: Fribourg-Gottéron – Slovan Bratislava
2. septembra, 19.30: Slovan Bratislava – Leksands IF
4. septembra, 17.30: Slovan Bratislava – Fribourg-Gottéron
6. októbra, 17.00: Oceláři Třinec – Slovan Bratislava
13. októbra, 18.00: Slovan Bratislava – Oceláři Třinec

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín