Aktualizované Tomáš Stupavský Krimi

Panika na Saratovskej ulici v Dúbravke! Na miestnej pošte sa vysypal podozrivý biely prášok

Na pošte na Saratovskej ulici v Bratislave sa vysypal podozrivý neznámy biely prášok. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Ilustračný obrázok k článku Panika na Saratovskej ulici v Dúbravke! Na miestnej pošte sa vysypal podozrivý biely prášok
Zdroj: TASR

„Dnes krátko pred 8.00 h sme prijali oznámenie, že v priestoroch pošty so sídlom na Saratovskej ulici v Bratislave sa vysypal z rána tam prebratej listovej zásielky podozrivý neznámy biely prášok,“ opísala Kurucová.

Na miesto išli policajti aj hasiči. „Podozrivý materiál na účely rozboru zaistili do špeciálneho kontajnera. Miesto bolo zabezpečené políciou,“ doplnila Kurucová.

Bratislavskí hasiči potvrdili, že priestor bol dekontaminovaný. „Na mieste zasahovalo jedenásť príslušníkov s tromi kusmi hasičskej techniky,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Rozbor potvrdil, že biely prášok neobsahuje Bacillus anthracis. „V správe sa uvádza, že doterajšia skríningová analýza prítomnosť Bacillus anthracis nedokázala. Doterajším šetrením sa zistilo, že išlo o dobierkovú zásielku v cene takmer 40 eur, ktorú si objednal Bratislavčan z firmy so sídlom v Košiciach,“ uviedla Kurucová.

Ilustračné foto.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM