KAW Krimi

Otrasný a smutný prípad: Tyran manželku zhodil zo schodov a kopal do hlavy

Ak viete, že vo vašom okolí dochádza k násiliu, riešte situáciu, nemlčte a s dôverou sa obráťte na políciu.

Ilustračný obrázok k článku Otrasný a smutný prípad: Tyran manželku zhodil zo schodov a kopal do hlavy
Zdroj: pixabay.com

Bratislavská polícia sa aktuálne zaoberá smutným prípadom týrania. Vyšetrovateľ Policajného zboru (PZ) z druhého bratislavského okresu obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby 49-ročného muža z Bratislavy.

Kopance do hlavy

„Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž týral svoju 28-ročnú manželku dlhšie, spôsoboval jej fyzické a psychické utrpenie, bezdôvodne jej vulgárne nadával a ponižoval ju. V roku 2019 ju mal prvýkrát fyzicky napadnúť a to tak, že ju najprv skopol zo schodov v garáži rodinného domu, následne ju tam mal viackrát kopať do hlavy a ťahať za vlasy, čím jej spôsobil viaceré zranenia,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Muž sa manželke dokonca niekoľkokrát vyhrážal smrťou. Do rúk polície sa však dostal až teraz, keď agresívneho muža pred pár dňami pri jednom z takýchto incidentov muži zákona zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

„Po vykonaní procesných úkonov, Vyšetrovateľ PZ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Za takéto konanie hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov,“ informuje polícia.

Právo na život bez násilia

Polícia pripomína, že násilie na komkoľvek, v akomkoľvek vzťahu je neprípustné, avšak násilie na ženách je najzávažnejšou formou porušovania ľudských práv žien, ich bezpečnosti a osobnej integrity. „Väčšina násilných činov páchaných na ženách sa stáva doma za zatvorenými dverami, kde okrem detí nie sú prítomní ďalší svedkovia. Aj z uvedeného dôvodu má tento trestný čin takú vysokú latenciu,“ dodáva polícia.

Život, zdravie ,sloboda, ľudská dôstojnosť či iné práva sú hodnoty spoločnosti, ktoré chráni Trestný zákon. Každý z nás môže prispieť k tomu, aby sme ochránili ženy, deti, osoby vyššieho veku a pod. Ak viete, že vo vašom okolí dochádza k násiliu, je potrebné situáciu riešiť, nemlčať a s dôverou sa obrátiť na políciu.

K dispozícii je aj bezplatná nonstop národná linka: 0800 212 212 pre všetky ženy zažívajúce násilie a taktiež internetovú stránku Ministerstva vnútra SR, kde nájdete všetky organizácie, ktoré sa aktívne venujú pomoci ženám i deťom, na ktorých je páchané násilie.

Foto je ilustračné

🔥PEKLO V DOMÁCNOSTI: MUŽ TÝRAL VLASTNÚ ŽENU NIEKOĽKO ROKOV 👊👊❌ Násilie na komkoľvek, v akomkoľvek vzťahu je...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Tuesday, October 6, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie