Eva Sládková Správy Samospráva

Opatrenia pre Pentagon! V nasadení sú terénni pracovníci, vojaci aj polícia

Mesto robí všakovaké opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu. Počas Veľkej noci sa zameralo aj na Pentagon.

Ilustračný obrázok k článku Opatrenia pre Pentagon! V nasadení sú terénni pracovníci, vojaci aj polícia
1
Galéria
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Samospráva napríklad zabezpečuje riadnu dezinfekciu vytypovaných miest.

„Prioritne sa riešili chodníky na vstupoch do nemocníc, domovov seniorov, frekventované prestupné uzly, podchody, zastávky MHD. Medzi dôležité plochy určené na dezinfekciu však bolo rovnako zaradené aj okolie známeho Pentagonu. Túto dezinfekciu plánujeme zabezpečovať pravidelne,“ uviedol hovorca mesta Peter Bubla.

Hygienická stanica

Okrem toho si obyvatelia tejto lokality všimli aj ďalšie opatrenia. „V spolupráci s armádou sme aj na tomto mieste zabezpečili „hygienickú stanicu“. Ide o cisternu s pitnou vodou napojenú na žľab. Opatrenie má pomôcť, aby ľudia v tejto lokalite mali zabezpečený prístup k pitnej vode a k základnej hygiene,“ dodal Peter Bubla.

Samospráva tam tiež nasadila mestský terénny tím, ktorý rozdáva rúška, potraviny, dezinfekciu a vysvetľuje, prečo sú preventívne opatrenia také dôležité.

Vyhľadávanie chorých

Na mieste je nasadená mestská polícia. Vykonáva tam zvýšené hliadkovanie a stará sa aj o zatváranie a otváranie hygienickej stanice. Sociálni pracovníci sa venujú ľuďom, ktorí sa zdržujú v Pentagone, vo zvýšenej miere.

„Ak by zachytili prípad podozrenia na COVID-19, budeme vedieť reagovať, takémuto človeku zabezpečiť testovanie a nástup do karantény. Opäť sa tým minimalizuje riziko pre zvyšok komunity, ktorá v Pentagone žije,“ uzavrel Peter Bubla.

Na budúci týždeň chce samospráva otvoriť karanténne mestečko na Zlatých pieskoch.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM