Tomáš Stupavský Kultúra

Od pondelka sa v Bratislave začína festival pre všetkých “talianskych maniakov“

Od 24. novembra sa v Bratislave bude opäť konať kultúrno-spoločenské podujatie Dni taliansko-slovenského priateľstva. Súčasťou druhého ročníka bude prezentácia talianskej kultúry, ďalej koncerty, ako aj odborné vzdelávacie a ekonomické fóra.

Ilustračný obrázok k článku Od pondelka sa v Bratislave začína festival pre všetkých “talianskych maniakov“
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk

Taliansko a Slovensko sa snaží čoraz viacej posilniť svoje priateľstvo a spoluprácu v kultúrnej, spoločenskej, vzdelanostnej a podnikateľskej oblasti.

„Chcem sa poďakovať hlavnému mestu Bratislava, že aj tento rok umožní rozvíjať spoluprácu medzi Slovenskom a Talianskom, z ktorej môže v budúcnosti vzísť množstvo zaujímavých projektov,“ uviedol na tlačovej konferencii riaditeľ festivalu Giovanni Gentile

Lákadlom bude operný koncert

Festival Dni taliansko-slovenského priateľstva otvorí benefičný koncert slovenských a talianskych operných spevákov v zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Za taliansku stranu sa na koncerte predstavia Riccardo Zanellato a Alessandro Civili. Slovensko budú zastupovať známi sólisti slovenskej opernej scény Martina Masaryková, Terézia Kružliaková, Tomáš Juhás v sprievode vynikajúcej korepetítorky Júlie Grejtákovej. Spoluúčinkovať bude orchester The Classical Music Maniacs.

Výťažok z akcie bude použitý pre taliansku neziskovú organizáciu „ASPIM EUROPA“ a slovenskú neziskovú organizáciu „ÚSMEV AKO DAR“.

Veľkým lákadlom bude určite aj premietanie slovenského filmu, ktorý zvíťazili na medzinárodnom festivale The Spirits of the Heart v Turíne.

Festival je určený aj pre podnikateľov

Podujatie však nebude iba o kultúre. Program bude spestrený aj rôznymi tematickými podnikateľskými stretnutiami. Napríklad za okrúhlym stolom sa bude preberať bezpečie a ochrana zdravia pri práci a vzdelávaní.

„Tento projekt je určený pre všetkých “talianskych maniakov“, ktorí majú záujem o vytvorenie kvalitnejšej spolupráce medzi oboma krajinami,“ doplnila manažérka projektu Renáta Ilašová .

V rámci festivalu sa uskutoční aj svätá omša, ktorú bude celebrovať apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana v kostole U milosrdných bratov.

Protagonisti festivalu vidia v dňoch priateľstva možnosti pre rozvoj spolupráce medzi Slovenskom a Talianskom najmä v kultúre a vzdelávaní, čo by malo podporiť podnikateľské subjekty na oboch stranách. Program festivalu potrvá od 24 do 30. novembra.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM