Tomáš Stupavský Rôzne

Obyvateľom Lamača prekáža zvýšená frekvencia prejazdu nákladných áut po Povozníckej ulici

Samospráva bratislavskej mestskej časti (MsČ) Lamač chce obmedziť prejazd nákladných áut po Povozníckej ulici, ktorá sa nachádza v blízkosti železničnej stanice Bratislava-Lamač.

Ilustračný obrázok k článku Obyvateľom Lamača prekáža zvýšená frekvencia prejazdu nákladných áut po Povozníckej ulici
Zdroj: TASR

Reaguje tak na sťažnosti obyvateľov, ktorí ešte v závere roka 2014 protestovali proti rušnej premávke ťažkotonážnych vozidiel prevážajúcich po tejto ulici stavebný materiál.

Kamióny a iné nákladné vozidlá prevážali po ulici štrk a podvaly, umiestnené v rámci oploteného areálu v blízkosti Povozníckej ulice. Podľa informácií komunikačného odboru Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) patrí pozemok spoločnosti Slovenské tunely. Stavebný materiál vozili na stavbu električkovej trate v Dúbravke.

Zbyšek Staš, zástupca generálneho dodávateľa stavby, spoločnosti Metrostav, vysvetlil, že lokalitu boli nútení využiť z priestorových dôvodov. „Podmienky na stavbe v Dúbravke boli stiesnené a navyše sme potrebovali zaistiť stráženie stavebného materiálu,“ uviedol Staš.

Toto riešenie však kritizovali obyvatelia bývajúci v danej lokalite. Tvrdili, že úzka, bezchodníková komunikácia nie je pre prejazd kamiónov vhodná. Sťažovali sa takisto na dennodenný hluk, ktorý museli od skorých ranných hodín znášať a to aj počas víkendov. „Okrem toho, že ich to obťažovalo, mali strach, aby otrasy spôsobené premávkou kamiónov na nespevnenej ceste nespôsobili škody na ich rodinných domoch,“ dodala miestna poslankyňa Júlia Ondrišová, bývajúca v blízkosti.

Starosta mestskej časti Peter Šramko vidí riešenie v návrhu, aby nákladné vozidlá mohli po Povozníckej prechádzať len so súhlasom MsČ Bratislava – Lamač, podobne ako je to na ul. Pod Zečákom a Segnáre. „Tento návrh chcem predložiť dopravnej komisii miestneho zastupiteľstva,“ uviedol.

Stať by sa tak malo na konci januára, kedy bude prvé zasadnutie novozvolenej komisie. Šramko však pripomína, že opatrenie musí schváliť aj dopravná komisia magistrátu.

Obyvatelia na Povozníckej ulici takisto otvorili otázku opravy tejto komunikácie. Podľa nich došlo pri premávke nákladných áut k jej poškodeniu. Spoločnosť Metrostav sa však bráni tým, že urobila pasportizáciu cesty pred i po začatí svojej činnosti. „Fotodokumentácia, ktorú má k dispozícii aj Miestny úrad v Lamači, dokazuje, že k žiadnemu poškodeniu cesty nedošlo,“ uviedol Staš.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM