Správy Samospráva

Obvinený starosta Nového Mesta úraduje z Konskej železnice. Má na to pádny dôvod

Starosta sa do ukončenia trestného konania vzdal kompetencií v oblasti stavebného úradu.

Ilustračný obrázok k článku Obvinený starosta Nového Mesta úraduje z Konskej železnice. Má na to pádny dôvod
6
Galéria

Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorý čelí obvineniam, neúraduje v súčasnosti z miestneho úradu, ale z Konskej železnice pri Trnavskom mýte. Podľa vlastných slov nechce dávať zámienku na to, že chce ovplyvňovať svedkov. Pracovať chce preto mimo dosahu pracovníkov, ktorí vystupovali ako svedkovia.

Zamietol stavby developerom

„Prokurátor ma viní z toho, že som si dovolil zamietnuť niekoľko developerských stavieb. A jeho kroky a vyjadrenia naznačujú, že bude robiť všetko pre to, aby som bol do vynesenia rozsudku vo väzbe. Snažím sa urobiť všetko pre to, aby som nedal zámienku na to, že chcem ovplyvňovať svedkov, hoci už boli vypočutí,“ vysvetľuje starosta na sociálnej sieti.

Starosta sa do ukončenia trestného konania vzdal kompetencií v oblasti stavebného úradu.

Bratislavská krajská kriminálna polícia zasahovala minulý týždeň v prípade vyšetrovania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Policajný vyšetrovateľ následne obvinil zadržaného starostu Nového Mesta z prečinov a zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V nedeľu (4.10.) ho sudca prepustil na slobodu. Prokurátor podal voči rozhodnutiu súdu sťažnosť, rozhodnutie tak nie je právoplatné a zaoberať sa ním bude v piatok (9. 10.) Krajský súd v Bratislave.

Obvinenie sa má podľa hovorcu bratislavského Nového Mesta Mareka Tettingera týkať troch developerských projektov, ktoré majú byť podľa mestskej časti v rozpore s územným plánom.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM