Krimi

Obrovská nezodpovednosť: Polícia zachraňovala OPITÚ ženu, bolo pri nej malé DIEŤA

Policajti sa o dieťa postarali, žene poskytli pomoc. Privolali aj pracovníčku sociálnej kurately.

Ilustračný obrázok k článku Obrovská nezodpovednosť: Polícia zachraňovala OPITÚ ženu, bolo pri nej malé DIEŤA
Zdroj: Facebook.com/Mestská polícia Bratislava

V Ružinove zachraňovala mestská polícia zranenú opitú ženu, pri ktorej bolo približne päťročné dieťa. Žene v dychu namerali zhruba tri promile alkoholu. Prípadom sa zaoberá štátna polícia a príslušný orgán sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.

Opitá spadla na zem

Ženu našli na Strukovej ulici. Dieťa, ktoré bolo pri nej, tvrdilo, že je to jeho mama. „Žena bola zjavne pod vplyvom alkoholu, avšak s hliadkou dokázala s komplikáciami komunikovať. Mala zranenia na tvári, ktoré si spôsobila pádom na zem,“ priblížila mestská polícia.

Policajti sa o dieťa postarali, žene poskytli predlekársku pomoc. „Situácia si okrem privolania posádky rýchlej zdravotnej pomoci vyžadovala aj prítomnosť pracovníčky sociálnej kurately,“ uviedli policajti s tým, že na miesto prišla aj štátna polícia. Informovaní boli zároveň aj starí rodičia dieťaťa.

Mestská polícia vyzýva ľudí, aby ju kontaktovali na čísle 159, ak sa stanú svedkom podobnej situácie. „Môžu tak včas zabrániť vážnemu ohrozeniu zdravia alebo života,“ podotkli policajti.

Foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM