Nina Táborská Krimi

OBRAZOM: V prestavbe kultúrnej pamiatky zašli ďalej, ako mohli. Zo storočnej vily ostala len fasáda

Posledná vila z eklektickej zástavby spred 1. svetovej vojny na Palisádach je už tiež len minulosťou. Pamiatkovo chránenú budovu, ktorá bola roky opustená a chátrala, začali prestavovať. V prestavbe však investor zašiel ďalej, ako mal povolené. Teraz hrozí súkromníkovi pokuta od 300 miliónov eur.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: V prestavbe kultúrnej pamiatky zašli ďalej, ako mohli. Zo storočnej vily ostala len fasáda
Zdroj: TASR

Majiteľ vily na Palisádach 43, ktorým je bratislavská firma Land Residential, mal podľa mestskej časti Staré Mesto na prestavbu povolenie od stavebného úradu a rovnako tak aj od pamiatkarov.

Malo však ostať priečelie, základné historické výrazové prvky, architektúra stavby a podľa povolenia je možné nadstavať len jedno podlažie. Časť priečelia však s prestavbou už stihla padnúť a z historickej vily, ktorá je kultúrnou pamiatkou, ostala len fasáda.

Súkromníkovi teraz za nepovolené búranie vily hrozí mu pokuta od 300 do miliónov eur. Ako aktuálne „prestavba“ vyzerá, sa môžete pozrieť vo fotogalérii.

Prečítajte si tiež: PKO odpredajú za 1 euro! Moderná vízia nábrežia sa možno stane realitou

Búranie pamiatkovo chránenej budovy na Palisádach
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie