han Samospráva

NOVINKY v parkovaní: Pre ďalšie ulice v Petržalke platia PRÍSNEJŠIE podmienky

Prísnejšie pravidlá parkovania na území bratislavskej Petržalky platia po novom aj pre časť lokality Lúky VI. V prvej fáze zazónovala mestská časť ulice Starhradská a Tematínska.

Ilustračný obrázok k článku NOVINKY v parkovaní: Pre ďalšie ulice v Petržalke platia PRÍSNEJŠIE podmienky
Zdroj: Milan Hanzel/bratislava.dnes24.sk

Ich zaradením do Petržalského parkovacieho systému (PPS) sa tak dá od konca mája na severnom brehu Veľkého Draždiaka parkovať výhradne na miestach vyznačených modrou farbou. Informuje o tom na svojom webe i sociálnej sieti.

Mestská časť ubezpečuje, že do 11. júna vodičov ešte pokutovať nebude. Na nové zónovanie upozorňuje opäť farebnými letáčikmi, ktoré si vodiči v prípade porušenia pravidiel parkovacej politiky nájdu za stieračmi.

„Veríme, že si za necelé dva týždne aj obyvatelia tejto lokality s nerezidentmi na nastavený systém zvyknú,“ konštatuje samospráva. Následne budú najzávažnejšie priestupky, prípadne ich najväčší počet, nahlasované. Riešiť sa budú pokutou a „papučou“, prípadne odtiahnutím.

Nerezidenti cez aplikáciu

„Všetkým nerezidentom aj v tomto kontexte pripomíname povinnosť registrácie do Petržalského parkovacieho systému cez mobilnú aplikáciu,“ odkazuje samospráva.

Mestská časť už vlani na jeseň avizovala, že v rozširovaní bezplatných petržalských modrých parkovacích zón plánuje pokračovať aj v ďalších lokalitách. Napríklad koncom roka zazónovala lokality Dvory I – III a Dvory V a VI. V súčasnosti čaká na schválenie ďalších svojich projektov Krajským dopravným inšpektorátom Bratislava.

Zároveň rozšírenie svojej celomestskej parkovacej politiky prisľúbil aj magistrát. Na tento rok má v pláne rozšíriť systém regulovaného parkovania (PAAS) pre časť Dvory V a VI a Šustekovu ulicu. V súčasnosti je doň zaradená lokalita Dvory IV.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Výber z aktuálnych tém:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM