Nina Táborská Rôzne

Nové modely aj slovenské premiéry: Bratislavská Incheba predstaví exkluzívnu prehliadku automobilov

Po roku sa pozornosť všetkých automobilových nadšencov opäť sústredí do hlavného mesta. Bratislavský Autosalón, najprestížnejšia automobilová udalosť roka nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom regióne, naservíruje všetkým milovníkom áut skvelú prehliadku automobilov pod jednou strechou.

Ilustračný obrázok k článku Nové modely aj slovenské premiéry: Bratislavská Incheba predstaví exkluzívnu prehliadku automobilov
Zdroj: Dnes24.sk

Na Autosalóne od 15. do 19. apríla čaká najviac značiek, nové modely a slovenské výstavné premiéry. Tento rok na ne bude mimoriadne bohatý – návštevníci sa môžu tešiť na takmer 80 horúcich výstavných noviniek, ktoré predstaví spolu 35 vystavujúcich značiek. „Najočakávanejšie novinky do Bratislavy smerujú priamo zo Ženevy,“ informovala Bratislava24.sk hovorkyňa Incheby Martina Macková.

Jednotlivé značky ukážu nielen luxusné športiaky, ale aj rodinné autá vo všetkých cenových kategóriách. Nájdete medzi nimi tieto značky:

Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, DS, Ferrari, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, Jeep, Kia, Lamborghini, Land Rover, Maserati, Maybach, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Volkswagen

„Po minuloročnom úspechu Autosalónu, ktorý prilákal 185 323 návštev­níkov, je tento rok ponuka ešte bohatšia a komplexnejšia. Dokazuje to aj fakt, že na Autosalón sa vrátili značky prémiového segmentu ako Audi a BMW,“ vysvetlila Macková.

Slovenské výstavné premiéry

Po niekoľkých rokoch sa do Incheby vracia BMW hneď s viacerými slovenskými výstavnými premiérami. Chýbať nebude skvelá novinka, BMW i8. Vo svete veľkých SUV patrí k najočakávanejším udalostiam predstavenie novej generácie Audi Q7, ktorá sa exkluzívne vyrába v bratislavskom závode. Mercedes-Benz návštevníkom ukáže modely CLA Shooting Brake, AMG-GT, ale aj GLE Coupé.

Exkluzívnou novinkou tejto značky prezentovanou na Autosalóne bude aj Maybach Trieda S. Peugeot zasa predstaví koncept ONYX. Bol navrhnutý tak, aby dosiahol vysoký výkon bez kompromisov na čistom a elegantnom dizajne. Volkswagen okrem ďalších modelov prichádza s unikátnym konceptom GTI Roadster.

Mazda ukáže aj model CX-3. Ide o stredoeurópsku premiéru, ktorá bola v Európe vystavená zatiaľ len v Ženeve a na Slovensku sa začne predávať až začiatkom leta. Značka Škoda uvedie na bratislavskom Autosalóne exkluzívnu slovenskú premiéru – nový Superb.

Exclusive Salon pre náročných

Špecializovaná sekcia luxusných tovarov a služieb Exclusive Salon aj tento rok v atmosfére St. Tropez ukáže luxusné a športové autá, ktoré na našich cestách nie sú samozrejmosťou. Návštevníci sa aj tu môžu tešiť na množstvo slovenských výstavných premiér.

Aston Martin predstaví model Vanquish Volante. So špičkovým výkonom 576 koní sa postará o zrýchlenie na 100 km/h za 4,0 sekundy. Bentley ukáže model Continental GT3-R, ktorý je najdynamickejším v histórii tejto značky a z tejto série bude celosvetovo vyrobených len 300 kusov.

Ďalší model Bentley, limuzína Flying Spur V8, dosiahne bez námahy rýchlosť 295 km/h. Lamborghini Huracán je ďalším exkluzívnym kúskom zo série luxusných rýchlych športiakov. Sviatkom pre všetkých motoristov bude nepochybne možnosť zblízka si obzrieť kúsky britskej značky Rolls Royce, ktorá ukáže model Wraith, rovnako ako Ghost II.

„Sekciu Exclusive Salon doplnia vrtuľník, motorové člny a najvýkonnejšia sériovo vyrábaná motorka na svete, Kawasaki Ninja H2R,“ doplnila hovorkyňa Incheby.

Testovacie jazdy aj crash testy

Autosalón tradične ponúka atraktívny sprievodný program. Samozrejmosťou sú testovacie jazdy, počas ktorých si návštevníci budú môcť vyskúšať jazdu nielen na osobných, ale aj na úžitkových automobiloch. Pre priaznivcov elektromobilov sú prichystané testovanie jazdy na vozidlách Volkswagen e-Up a e-Golf.

„Z odborných podujatí sa uskutoční kuriérsky test úžitkových vozidiel. Súčasťou sprievodného programu sú aj konferencie o mazacích prostriedkoch pre moderné automobily, či o autoservisnej technike a praxi,“ povedala Macková.

Na fanúšikov najrôznejších úprav a vylepšení čaká mimoriadne obľúbené otvorenie tuningovej sezóny. Na potrebu bezpečného správania sa za volantom poukážu crash testy a nutnosť používania bezpečnostných pásov pre zmenu priblížia simulátory nárazu a prevrátenia vozidla.

Počas Autosalónu sa návštevníci budú môcť stretnúť s redaktormi dopravného spravodajstva RTVS Zelená vlna a relácie Pozor, zákruta. Priamo na výstavisku budú naživo informovať o dianí na výstave, prezentovať mobilnú aplikáciu Zelená vlna a spoluprácu s aplikáciami Waze a Semafory.

Prečítajte si tiež: Patríte k fanúšikom európskeho filmu? V Bratislave si potom prídete na svoje

Autosalón v Inchebe
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM