Rôzne

Nové Mesto vyhlásilo zbierku oblečenia a potravín pre ľudí bez domova

Z teplejších vecí sú potrebné najmä deky a spacáky, vítané sú aj sviečky. Z oblečenia je to hlavne hrubá teplá obuv, bundy či mikiny.

Ilustračný obrázok k článku Nové Mesto vyhlásilo zbierku oblečenia a potravín pre ľudí bez domova
Zdroj: TASR

Nové Mesto chce aj tento rok pomôcť ľuďom bez domova prežiť chladné zimné mesiace. Vyhlásilo preto verejnú zbierku predovšetkým teplejších vecí, pánskeho a dámskeho oblečenia a potravín.

Verejná zbierka

„Prosíme, aby veci neboli roztrhané, mali funkčné zipsy a neboli špinavé či príliš staré,“ upozorňuje miestna úrad na svojej webovej stránke.

Veci je potrebné doniesť v taške do budovy miestneho úradu na Junáckej ulici a položiť ich pred dvere skladu č. 9 na prízemí. Z teplejších vecí sú potrebné najmä deky a spacáky, vítané sú aj sviečky. Z oblečenia je to hlavne hrubá teplá obuv, bundy, mikiny, tričká, rifle, hrubé nohavice, tepláky, čiapky, šály, rukavice, ponožky či spodná bielizeň. Z potravín sú vítané cestoviny, ryža, strukoviny, mlieko, vrecúškové polievky, rôzne konzervy, nátierky, cukor, káva, čaj či sladkosti. „Nezbiera sa tesilové oblečenie, kravaty, kostýmy, saká, klobúky, vlnené kabáty či šatky,“ dopĺňa miestny úrad.

Bližšie informácie poskytuje Anna Debnárová z novomestského miestneho úradu.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM