Rôzne

Nové Mesto pripravuje VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel

Prioritne chce samospráva zregulovať lokality, kde je problém s parkovaním najviac citeľný. Spracované má preto projekty na tzv. rezidentské parkovanie.

Ilustračný obrázok k článku Nové Mesto pripravuje VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel
11
Galéria

Nové Mesto pripravuje miestne všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. V princípe má byť podobné už schválenému mestskému nariadeniu, avšak so špecifikami mestskej časti.

Parkovacia politika

Tie definujú pilotnú zónu a určenie sadzby za rezidenčné karty a za hodinu parkovania. O ich výške bude rozhodovať miestne zastupiteľstvo.

„Nové Mesto je na celomestskú parkovaciu politiku pripravené už niekoľko rokov. Základné dokumenty máme schválené od roku 2012. Sú hotové projekty, nakúpené stroje na vyznačovanie parkovacích čiar, máme založenú parkovaciu spoločnosť,“ uviedol pre TASR novomestský starosta Rudolf Kusý.

Rezidentské parkovanie

Prioritne chce samospráva zregulovať lokality, kde je problém s parkovaním najviac citeľný. Spracované má preto projekty na tzv. rezidentské parkovanie. Lokalita pilotného projektu je ohraničená Trnavskou cestou a Bajkalskou ulicou a územie ohraničené ulicami Krížna, Legionárska, Račianska a Kukučínova.

„Okrem lokality určenej pilotným projektom sú spracované Kramáre. Ale keďže sme projekt pripravili pred niekoľkými rokmi, bude potrebné ho aktualizovať na súčasnú dopravnú situáciu. Nasledovať by mala zóna v lokalite Biely Kríž,“ poznamenal vicestarosta Stanislav Winkler.

Zmluva s hlavným mestom

Mestská časť zároveň pripravuje zmluvu o spolupráci pri realizácii parkovacej politiky medzi ňou a hlavným mestom. Pojednávať má o tom, čo počas pilotného projektu zabezpečí samospráva a čo mesto. Rovnako sa pripravujú technické podmienky pre výberové konania dodávateľov technológií. „V komisii sú odborníci aj za mesto, aby sme mali istotu, že systém bude kompatibilný s tým, čo bude prevádzkovať mesto,“ podotkol Winkler.

Parkovanie v Bratislave
11
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie