Krimi

Neznámy páchateľ kradol a ničil prístroje v bývalej detskej klinike. Spôsobil škodu za viac ako 40-tisíc

Do bývalej detskej kliniky na Limbovej ulici v Bratislave sa vlámal neznámy páchateľ. V objekte kradol a zničil aj laboratórne prístroje. Spôsobil škodu za viac ako 40-tisíc eur. K činu došlo podľa polície niekedy v období roku 2012 až 31. augusta 2015.

Ilustračný obrázok k článku Neznámy páchateľ kradol a ničil prístroje v bývalej detskej klinike. Spôsobil škodu za viac ako 40-tisíc
Zdroj: TASR

Páchateľovi hrozí až desaťročné väzenie. Informovala o tom dnes bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

„Podľa doterajších informácií doposiaľ neznámy páchateľ sa od presne nezisteného dátumu roku 2012 do 31. augusta 2015 vlámal do objektu bývalej detskej kliniky na Limbovej ulici, odkiaľ odcudzil medené rozvody medicinálneho kyslíka, osvetlenie nad posteľami pacientov, nové ukončovacie prvky vodovodného rozvodu, kompletné nové elektrické rozvody a elektrické a dátové káble,“ uviedla Mihalíková.

Páchateľ v objekte ďalej zničil laboratórne prístroje, poškodil dvere a medicinálne skrinky v izbách určených pre pacientov.

„Uvedeným konaním spôsobil spoločnosti značnú škodu krádežou vo výške približne 40-tisíc eur a doposiaľ nezistenú škodu poškodením,“ doplnila hovorkyňa s tým, že v prípade preukázania viny za krádež hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Prečítajte si tiež: Polícia prosí o pomoc pri pátraní po zlodejovi na pobočke pošty

Foto: Ilustračné.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM