ESL Správy Samospráva

Netradičné online Bratislavské Vianoce zaujali aj v Amerike: Píše o nás The New York Times

Tento rok je pre pandémiu všetko iné a aj slávnostné otvorenie Bratislavských Vianoc sa presunulo do online priestoru. Tento nápad zaujal až v USA!

Ilustračný obrázok k článku Netradičné online Bratislavské Vianoce zaujali aj v Amerike: Píše o nás The New York Times
16
Galéria
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Primátor Bratislavy v nedeľu (29. 11.) netradične odštartoval Bratislavské Vianoce v online priestore. Vo výrazne prázdnejšom meste ako po iné roky rozsvietil na Hlavnom námestí stromček a naživo premietal na sociálnej sieti aj slávnostný program, ktorý by si inak ľudia užili naživo (video nájdete na konci článku).

The New York Times

„Dostal som množstvo správ a pozitívnych ohlasov. V reakciách zaznievali dve dôležité veci: hrdosť a láska k Bratislave. Je pre mňa dôležité počuť a čítať od vás také slová v spojitosti s naším úžasným mestom,“ teší sa primátor. Ešte viac ho však prekvapilo a potešilo, že naše netradičné Vianoce si všimli až za veľkou mlákou. Napísali o nich prestížne noviny The New York Times. V článku približovali, ako si vianočnú atmosféru v týchto náročných časoch navodili v rôznych mestách na svete.

„V čiastočne uzamknutej Bratislave, hlavnom meste Slovenska, previedol primátor Matúš Vallo divákov facebookového priameho prenosu na prechádzke historickým centrom mesta. Mal na sebe veselý vianočný sveter, po ceste sa stretol s hudobníkmi a umelcami, vypočul si upokojujúce slová od miestneho kňaza, pozrel si s nimi obrazy so zimnou tematikou a rozsvietil vianočný stromček na Hlavnom námestí,“ píše o našich Vianociach The New York Times.

Článok pokračuje pod príspevkom.

Ďakujem za krásne reakcie na náš včerajší livestream, ktorým sme odštartovali Bratislavské Vianoce a rozsvietili...

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Monday, November 30, 2020

Program pokračuje

Vianočný online program bude pokračovať aj v nasledujúcich dňoch a týždňoch, a to až do 20. decembra.

„V spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom sme pripravili online Štúdio Klarisky – moderovaný program s hudobnými vystúpeniami a diskusiami so zaujímavými hosťami každú nedeľu a štvrtky. V čase online štúdia budú na Farskej ulici pred Klariskami mini vianočné trhy s ponukou výrobkov chránených dielní – Vianočná ulička,“ informovala hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Podchod na Klariskej ulici zdobí 14 vianočných vitrín s autorskými ilustráciami z pripravovanej knihy Tresky Plesky s témou zimy a Vianoc od animátorky a umelkyne Veroniky Kocourkovej. Bratislavu rozžiarili aj svetelné inštalácie na viacerých miestach. Pripravili ich v spolupráci s Bielou nocou. Ulice mesta skrášľuje aj výstava reprodukcií umeleckých diel so zimnými motívmi zo zbierok Galérie mesta Bratislavy spolu s vianočne ladenou svetelnou výzdobou.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM