Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Neďaleko Bratislavy horela skládka nebezpečného odpadu: Na mieste boli aj CHEMICI! FOTO

Hasiči zasahovali vo štvrtok pri požiari skládky v obci Budmericiach, ktorá sa nachádza v okrese Pezinok v Bratislavskom kraji. Na mieste boli aj pracovníci chemického laboratória.

Aktualizované han Krimi
Aktualizované han Krimi

Neďaleko Bratislavy horela skládka nebezpečného odpadu: Na mieste boli aj CHEMICI! FOTO

Hasiči zasahovali vo štvrtok pri požiari skládky v obci Budmericiach, ktorá sa nachádza v okrese Pezinok v Bratislavskom kraji. Na mieste boli aj pracovníci chemického laboratória.

Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

AKTUALIZÁCIA o 17.00: Hasičom sa požiar skládky nebezpečného odpadu v Budmericiach podarilo zlikvidovať. Na mieste zostávajú dobrovoľní hasiči z okolitých obcí, ktorí budú vykonávať monitoring požiaroviska, aby nedošlo k opätovnému rozhoreniu požiaru.

AKTUALIZÁCIA o 13.40 hod.: Požiar skládky sa hasičom po niekoľkých hodinách podarilo lokalizovať, pokračujú v likvidačných prácach. V okolitých obciach sa meria kvalita ovzdušia. Všetky doterajšie merania boli s negatívnym výsledkom a neboli namerané žiadne zvýšené hodnoty. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Tridsať profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahuje pri požiari skládky nebezpečného odpadu v katastri obce Budmerice v okrese Pezinok.

Merajú kvalitu ovzdušia

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar vypukol na skládke nebezpečného odpadu. Na mieste udalosti zasahujú profesionáli z Pezinka, Senca, z Dúbravky a Radlinského a členovia DHZ obcí Budmerice, Blatné, Častá, Pezinok a ZHÚ Istrochem,“ uvádza Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Na mieste už odborníci merali aj kvalitu ovzdušia. „Pracovníci Kontrolného chemického laboratória v Nitre uskutočnili prvé merania kvality ovzdušia, pri ktorom nenamerali žiadne zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov,“ ubezpečili hasiči.

Zatvorte si okná

Mesto Modra, ktoré sa od Budmeríc nachádza takmer desať kilometrov, vyzvalo na sociálnej sieti svojich obyvateľov, aby si vo svojich domoch a bytoch pozatvárali okná a ak je to možné zdržiavali sa dočasne v interiéri.

„Sme v kontakte so zložkami krízového riadenia z Okresného úradu v Pezinku, o vývoji situácie budeme verejnosť priebežne informovať,“ uviedla samospráva.

Čo sa deje na Slovensku?

Aj ďalšie obce v okolí Budmeríc ako Dubová, Vištuk či Ružindol upozorňujú svojich obyvateľov na požiar skládky a vyzývajú ich k opatrnosti. „Prosíme občanov, aby sa nezdržiavali vonku a zbytočne nevetrali,“ vyzvali samosprávy.

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bratislave informovalo, že horí skládka spoločnosti Istrochem Reality o rozlohe zhruba 100 krát 100 metrov.

Požiar bol nahlásený pred 10.00 h. „Hasiči sa momentálne snažia požiar lokalizovať, aby sa ďalej nešíril. Z miesta zásahu nie sú v súčasnosti nahlásené žiadne zranené ani usmrtené osoby,“ uviedli hasiči.

Zábery z miesta požiaru nájdete v priloženej galérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Hasiči zasahujú pri požiari skládky v Budmericiach 🔥🚨 Tri desiatky hasičov momentálne zasahujú pri požiari v obci...

Posted by Hasičský a záchranný zbor on Thursday, June 3, 2021
Požiar skládky v Budmericiach
13
Galéria
Zdroj: HaZZ
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín