Aktualizované Hokej Šport

Návrat Slovana do Tipsport ligy? Klub to naznačil na svojom Twitteri

HC Slovan Bratislava je jediným slovenským zástupcom v prestížnej KHL. Hrozí klubu návrat do najvyššej slovenskej súťaže?

Ilustračný obrázok k článku Návrat Slovana do Tipsport ligy? Klub to naznačil na svojom Twitteri
10
Galéria

Hokejový Slovan má problémov vyše hlavy. Aktuálne sa nachádza na predposlednej priečke Západnej konferencie. Po 39 odohraných zápasoch majú na svojom konte 23 bodov za 7 víťazstiev, 2 remízy, 4 prehry po predĺžení a 24 prehier. Aktuálne ťahá negatívnu sériu 10 zápasov v rade.

Klub sa každú sezónu musí popasovať s finančnými problémami. V KHL pôsobí od sezóny 2012/2013.

HC Slovan Bratislava odohral v najvyššej slovenskej súťaži 19 sezón, pričom patrí medzi najúspešnejšie slovenské kluby. Na svojom konte má osem titulov majstra Slovenska, dve striebra a 5 bronzových umiestnení.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Aktuálne indície nahrávajú tomu, že Slovan by sme mohli opäť uvidieť v najvyššej slovenskej súťaži. Do karát tejto teórii nahráva vyjadrenie klubu na oficiálnom profile na sociálnej sieti Twitter. V jednej z odpovedí z 12. decembra 2018 klub napísal: „Pre Slovan bude na jar návrat do ligy reálnou alternatívou. Ekonomicky model financovania khl sa krízou na donbasse v r. 2014 zrútil ako domček z karát. Musíme tiez vyriešiť vzťah k mestu a aréne: 800k ročne je aj v “bohatej” Bratislave zničujúci nájom, rovná sa takmer celkovému rozpočtu priemerného slovenského klubu.“

K medializovaným informáciám zverejnil bratislavský klub stanovisko na svojom facebooku. Jeho oficiálne znenie bez redakčných úprav prinášame nižšie.

Dnes ráno sa v niektorých online médiach (hokejportal.net, Twitter) objavila informácia o odchode Slovana do Tipsport Ligy.

Akékoľvek špekulácie ohľadom možného návratu HC SLOVAN Bratislava do Tipsport ligy sú v tejto chvíli absolútne predčasné. Slovan je nateraz pevnou súčasťou KHL, je našou povinnosťou voči fanúšikom i nášmu mestu dohrať túto sezónu so cťou. Máme pred sebou ešte 24 zápasov v základnej časti, z toho presnú polovicu doma a všetci v klube urobia, čo bude v ich silách, aby aktuálna čierna séria prehier skončila čo najskôr.

Samozrejme, pre klub by bolo dobré, aby rozhodnutie o účinkovaní v ďalšej, resp. dalších sezónach padlo optimálne ešte v priebehu januára/februára, ovplyvňuje ho však viacero faktorov, prevažne ekonomických. Klub by mal mať rozhodne jasno ohľadom ďalšej sezóny najneskôr na prelome marca a apríla 2019. V žiadnom prípade nechceme, aby sa opakovala situácia z jari tohto roku, kedy akcionári klubu mohli záväzne a zodpovedne potvrdiť účasť v KHL až v samom závere júna.

Foto: ilustračné

HC Slovan Bratislava
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie