Tomáš Stupavský Rôzne

Nákupy na poslednú chvíľu v Bratislave nie sú ničím novým. Niekto zháňal darčeky, iný zase potraviny

Počas zlatej nedele boli obchodné centrá doslova preplnené zákazníkmi, ktorí využili práve posledný víkend pred Vianocami na nákup darčekov. No nájdu sa aj takí, čo si zháňanie prekvapení pre svojich najbližších nechajú skutočne na poslednú chvíľu.

Ilustračný obrázok k článku Nákupy na poslednú chvíľu v Bratislave nie sú ničím novým. Niekto zháňal darčeky, iný zase potraviny
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk

Dnes sme sa vybrali do troch bratislavských nákupných centier, aby sme zistili prečo si ľudia nechávali nákupy až na 24. decembra. Zároveň nám aj niekoľko predajcov prezradilo o aké darčeky mali zákazníci aj na Štedrý deň záujem.

Ľudia dokonca aj vo fast foodoch

Ako prvé sme navštívili jedno z najznámejších nákupných centier petržalský Aupark. Ten otvoril pre „opozdilcov“ na Štedrý deň svoje brány od deviatej hodiny do 12:00. V obchodnom dome to skutočne žilo aj na Vianoce. V priestoroch Auparku sa prechádzalo množstvo ľudí ako keby ani sviatky neboli. Rodiny s deťmi, mladé páry, starší ľudia tí všetci prepadli „nákupnej horúčke“ aj 24. decembra.

„Tento rok som si nechal nákup darčekov netradične na poslednú chvíľu. Bol som dosť pracovne vyťažený, takže som nemal náladu na preplnené obchody. Preto som sa rozhodol, že všetko vybavím priamo na Vianoce,“ povedal pán, ktorý prezradil, že prišiel kúpiť darček pre svojho malého syna a manželku.

Niektorí ochotne priznali, že sa na darčeky takpovediac „vykašľali“ a spamätali sa až na poslednú chvíľu. „Nebudem nič zapierať. Stále som to odkladal a predvčerom som si už uvedomil, že sú o chvíľu Vianoce. Preto tu teraz stresujem a hľadám darček pre rodičov,“ vysvetlili úprimný mladík.

Jedincov čo sa naháňalo za prekvapeniami pre svojich najbližších sa objavilo viacero, ale skutočným prekvapením boli ľudia, ktorí sa posilňovali jedlom z fast foodu. „My až tak tradície nevyznávame. Vianočnú večeru síce máme, ale počas dňa sa nebránime aj iným pokrmom,“ priznala rodina, ktorá spokojne jedla hamburgery.

Na poslednú chvíľu elektronika alebo knihy

Našou ďalšou zastávkou bolo obchodné centrum Eurovea. Obľúbené miesto nielen Bratislavčanov malo dnes otvorené od 9:00 do 12:00. Tu už to tak rušno nevyzeralo, no stále sa tu našlo niekoľko ľudí, ktorí si spestrili Vianoce nákupmi. „Ja už konkrétne viem čo idem kúpiť, takže by som tu nemala stráviť veľa času. Na poslednú chvíľu som si nechala darček pre priateľa, lebo akosi na to nebol čas,“ vysvetlila s úsmevom mladá slečna.

Zašli sme aj do niekoľkých predajní sa popýtať, či sa ich tovar skutočne predáva aj na Štedrý deň. „By ste sa čudovali koľko ľudí kupuje knihy ešte v deň Vianoc. U nás sa dá naozaj zohnať vhodný darček aj 24. decembra,“ uviedol predajca, ktorý práve blokoval nákup zákazníkovi v miestnom kníhkupectve.

Rovnaký názor mal aj zamestnanec obchodu s elektronikou, ktorý prezradil, že elektronické darčeky boli tento rok naozaj v kurze. „Ešte aj dnes sem prišlo veľa ľudí a malo záujem o mobilné telefóny, fotoaparáty, či tablety,“ doplnil.

Euroveu však na Štedrý deň niektorí navštívili aj kvôli nákupom potravín. Ľudia stáli v rade ku pokladni a pred sebou tlačili plné vozíky. „Dôvod prečo až teraz nakupujem jedlo a pitie je ten, že iba včera sme sa vrátili z dovolenky a nemali sme potraviny kedy nakúpiť,“ netajil sa mladý pár.

Veľa práce a neochota „prebíjať“ sa davom

Ako tretie sme preskúmali najnovšie a iba nedávno otvorené nákupné centrum Bory Mall, ktoré bolo otvorené od 9:00 do 11:00. Obchodné pasáže boli pokojné a zdalo sa, že všetci sa už pripravali na Štedrý večer. No aj tu sa našlo niekoľko zákazníkov, ktorí netrávili vianočný deň tradične doma prípravou kapra a zemiakového šalátu.

„Počas roka a rovnako aj v decembri som skutočne zaneprázdnený prácou a priznám sa, že mi vyhovuje ako to tu dnes vyzerá. Mám na mysli, že obchodný dom je skoro prázdny a nemusím sa prebíjať množstvom ľudí,“ vysvetlil pán v stredných rokoch.

O pár metrov ďalej z hračkárstva vyšla mamička, ktorá kupovala ešte nejaké darčeky pre svoje deti. „Už som niektoré hračky mala nakúpené skôr, ale povedala som si, že moje dcérky tento rok poslúchali, tak im ešte jedno prekvapenie dožičím,“ doplnila sympatická dáma.

Bratislavčania využili aj Štedrý deň na posledné nákupy, čo len potvrdzuje fakt, že ľudia žijúci v hlavnom meste skutočne prepadli „vianočnej nákupnej horúčke“.

Nákupy na poslednú chvíľu
14
Galéria
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM