Nina Táborská Rôzne

Najatraktívnejší zamestnávateľ roka: Bratislavský Kempinski hotel je najlepší vo svojom odvetví

Hotely Kempinski sa po druhýkrát ocitli v prvej desiatke firiem v rámci prieskumu "Najatraktívnejší zamestnávateľ roka". Bratislavský Kempinski Hotel River Park a tatranský Grand Hotel Kempinski High Tatras sa umiestnili na 7. mieste, čo je postup o jednu pozíciu oproti minulému roku.

Ilustračný obrázok k článku Najatraktívnejší zamestnávateľ roka: Bratislavský Kempinski hotel je najlepší vo svojom odvetví
Zdroj: TASR

„Sme veľmi hrdí na to, že sme v rebríčku atraktívnych zamestnávateľov postúpili na vyššiu priečku. Ceníme si, že v našom odvetví sme top zamestnávateľom. Je to pre nás samozrejme aj záväzok v tom zmysle, že sa snažíme ľudí, ktorých prijmeme, nesklamať a vytvoriť im také pracovné podmienky, aby boli u nás spokojní a mohli pracovať na svojom profesionálnom rozvoji,“ povedal riaditeľ ľudských zdrojov hotelov Kempinski Michal Bursík.

V bratislavskom Kempinski Hoteli River Park pracuje v súčasnosti 150 zamestnancov a v tatranskom Grand Hoteli Kempinski ich je približne stovka. Priemerný vek zamestnancov je 33 rokov. Oba hotely Kempinski sa zameriavajú na podporu mladej generácie pracujúcej v hotelovom odvetví.

„Žiakov a študentov, ktorí u nás absolvujú odborné stáže vedieme k profesionalite a odchádzajú od nás na vysokej odbornej úrovni,“ povedal Michal Bursík. Prácu v hotelovom odvetví však nájdu aj tí skôr narodení. Najstarší zamestnanec v bratislavskom hoteli je nočný kuchár, ktorý má 65 rokov.

V tatranskom Grand Hoteli Kempinski je najstaršou pracovníčkou chyžná, ktorá má 62 rokov. Zamestnanci, ktorí pracujú v súčasnosti v hoteloch, sú na svojich pozíciách priemerne 2,3 roka. Záujem o prácu v tomto segmente potvrdzujú aj počty uchádzačov o miesto. „Na niektoré pozície sa nám prihlási aj 70 záujemcov,“ doplnil Michal Bursík.

Prieskum Najatraktívnejší zamestnávateľ roka 2014 realizuje internetový portál profesia.sk v spolupráci s magazínom Forbes a konal sa už jeho 3. ročník. Na prvom mieste sa umiestnila spoločnosť Google. Na druhom mieste skončila automobilka Volkswagen Slovakia a tretím najatraktívnejším zamestnávateľom je slovenská spoločnosť Eset.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM