Na toto ľudia ROKY čakali! Ryanair otvorí NOVÚ linku z Bratislavy do super lokality
Ryanair otvorí novú linku z Bratislavy do Turína, rozšíri aj slovenskú základňu.
Letecká spoločnosť Ryanair otvorí od 26. októbra 2026 novú pravidelnú linku z Bratislavy do talianskeho Turína. Dopravca bude na trase lietať dvakrát týždenne, vždy v pondelok a sobotu. Ryanair zároveň oznámil rozšírenie svojej základne v Bratislave o štvrté bázované lietadlo typu B737, ktoré pribudne od konca októbra.
Historický moment
Nová linka do Turína rozšíri ponuku zimného letového poriadku 2026/2027 z bratislavského Letiska M.R. Štefánika. Počas zimnej sezóny tak bude Ryanair z hlavného mesta Slovenska prevádzkovať celkovo 23 pravidelných liniek, čo predstavuje historicky najvyšší počet zimných spojení spoločnosti z Bratislavy.
„Aj vďaka neustále rozvíjajúcej sa sieti spojení Ryanairu na našom letisku patrí Letisko Bratislava medzi najrýchlejšie rastúce letiská v Európe z hľadiska počtu odbavených cestujúcich,“ zdôraznil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Dušan Novota.
Rozšírenie kapacity
Dopravca v zime spustí celkovo štyri nové letecké linky, keď okrem letov do Turína bude pokračovať aj v prevádzke nových liniek spustených počas letnej sezóny 2026. Ide o spojenia do poľskej Varšavy na letisko Modlin, cyperského Pafosu a hlavného mesta Albánska Tirany. Rozšírenie základne a nový zimný letový poriadok prišiel do Bratislavy osobne predstaviť generálny riaditeľ skupiny Ryanair Michael O'Leary.
"Štyri bázované lietadlá výrazne rozšíria súčasnú kapacitu a dostupnosť leteckých spojení pre cestujúcich zo Slovenska a okolia. Vďaka tomu očakávame rast počtu cestujúcich v Bratislave na dva milióny ročne,“ uviedol O'Leary.
Ryanair pôsobí na letisku v Bratislave už viac ako 20 rokov, od októbra 2005. V roku 2015 otvoril na bratislavskom letisku svoju základňu s dvoma bázovanými lietadlami typu Boeing 737–800. Po desaťročí ju vlani v októbri rozšíril o tretie pridané lietadlo a v tomto roku ju rozšíri o ďalšie, štvrté lietadlo. V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom s 21 pravidelnými linkami stúpne počet destinácií Ryanairu v tejto zimnej sezóne o dve linky. Počas leta 2026 prevádzkuje Ryanair z Bratislavy 33 pravidelných liniek, najviac od začiatku svojho pôsobenia na letisku v Bratislave.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné