Správy Samospráva

Na rozvoj cyklodopravy pôjde v Bratislavskom kraji takmer 8 miliónov eur

Financie by mali smerovať najmä do budovania cyklo-infraštruktúry a do zvyšovania atraktivity verejnej osobnej dopravy.

Ilustračný obrázok k článku Na rozvoj cyklodopravy pôjde v Bratislavskom kraji takmer 8 miliónov eur
4
Galéria
Zdroj: TASR

Členovia Rady partnerstva Bratislavského kraja na svojom štvrtkovom (11. mája) rokovaní jednohlasne podporili rozvoj cyklodopravy, projektov verejnej dopravy a financovanie budovania ciest. Ich rozhodnutie musí koncom mája schváliť ešte Monitorovací výbor pre IROP. V Integrovanom regionálnom operačnom programe v Bratislavskom kraji tak bolo znova prerozdelených 20 miliónov eur.

Rozvoj nemotorovej dopravy

Jednohlasne a zhodne zahlasovali všetci dôležití hráči v území za prerozdelenie financií v Integrovanom regionálnom operačnom programe.

„Všetci sme sa zhodli, že v tomto programovom období by mali ísť prostriedky najmä do rozvoja nemotorovej dopravy, teda do budovania cyklo-infraštruktúry a do zvyšovania atraktivity verejnej osobnej dopravy. Viac ako osem miliónov ostalo na budovanie ciest prvej triedy a už teraz vieme, že do roku 2023 bude postavená prvá časť obchvatu pod Malými Karpatami, teda obchvatu Grobov, Pezinka a Modry. Koncom roka už budeme vedieť aj konkrétne, ktorá časť bude prvá,“ zhrnul závery rokovania predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Urýchlia projektovú prípravu obchvatu

Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja vo štvrtok pokračovalo aj rokovanie Rady partnerstva Bratislavského kraja, ktoré bolo minulý týždeň prerušené pre zasadnutie Združenia miest a obcí Malokarpatska. Na tomto stretnutí sa členovia, ktorí sú zástupcami miest a obcí Malokarpatska, zhodli na urýchlení projektovej prípravy obchvatu Slovenského a Chorvátskeho Grobu, Pezinka a Modry.

V najbližšom období sa začne príprava projektovej dokumentácie a podľa stavu pripravenosti bude možnosť jeho časti prefinancovať z eurofondov. Z eurofondov budú v rokoch 2014 až 2020 v rámci prioritnej osi 1 Bezpečná a ekologická doprava v Bratislavskom kraji podporené aj projekty na zvyšovanie atraktivity a konkurencieschop­nosti verejnej osobnej dopravy v sume 13 209 843 eura a 7 792 977 eur je vyčlenených pre špecifický cieľ zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy predovšetkým cyklistickej dopravy.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM