Rastislav Búgel Správy

Na moste vo Vrakuni vyhlásili MIMORIADNU situáciu: Nákladné autá už po ňom jazdiť NEBUDÚ

K známemu mostu vo Vrakuni vyhlásili mimoriadnu situáciu. Nákladné autá po ňom už jazdiť nebudú.

Ilustračný obrázok k článku Na moste vo Vrakuni vyhlásili MIMORIADNU situáciu: Nákladné autá už po ňom jazdiť NEBUDÚ
Zdroj: Facebook.com/Bratislava - hlavné mesto SR

Od pondelka (20. mája) nebudú môcť vozidlá nad 7,5 tony jazdiť po moste na Hradskej vo Vrakuni. Hlavné mesto o tom informovalo na sociálnej sieti.

Podľa radnice ide o ďalší nevyhnutý krok v súvislosti s dlhšie avizovanou rekonštrukciou­ mosta.

Mimoriadna situácia

„Viac než polstoročie jeho využívania a dodatočné zásahy si vybrali svoju daň a podpísali sa pod skutočne zlý technický stav mosta. Všetci už dlhšie vieme, že ak má byť toto dopravné prepojenie Vrakune so zvyškom mesta do budúcna zachované a bezpečné, komplexnej modernizácii sa jednoducho nedá vyhnúť. Aby do času komplexnej modernizácie mohli obyvateľky a obyvatelia most naďalej využívať, v predchádzajúcich týždňoch sme uzavreli a postupne demontujeme drevené časti lávok pre peších, čím sme most čiastočne odľahčili. Avizovali sme tiež, že z mosta bude postupne vylúčená aj nákladná doprava, a k tomuto kroku pristúpime v najbližších dňoch,“ vysvetľuje magistrát.

Na základe posúdenia aktuálneho stavu Žilinskej univerzity s účinnosťou od piatka (17. mája) od 9.00 hodiny vyhlásili k mostu mimoriadnu situáciu!

Prekládka inžinierskych sietí

Podľa hlavného mesta im to umožní operatívnejšie spustiť sériu krokov na zabezpečenie prevádzky mosta a následnej modernizácie. Medzi krokmi mesto spomína napríklad prípravu prekládky inžinierskych sietí, ktoré sú v súčasnosti vedené cez most Hradská. Týmto krokom by sa mal most opäť o čosi odľahčiť a navyše sa zaistí aj bezpečnosť inžinierskych si­etí.

„Zároveň, od pondelka 20.5. bude na základe prepočtu zaťažiteľnosti, ktorý v rámci posúdenia aktuálneho stavu realizovala Žilinská univerzita, zakázaný na moste prejazd pre vozidlá nad 7,5t, s výnimkou vozidiel MHD. Most však môže byť naďalej prejazdný pre autá a vozidlá do 7,5t, MHD, cyklistov a chodcov,“ vysvetľuje mesto.

Nákladné autá nad 7,5 tony budú z mosta vylúčené až do začiatku realizácie komplexnej modernizácie mosta. Projekt radnica podľa vlastných slov už pripravuje.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež:

🌉 Od pondelka (20.5.) nebudú môcť vozidlá nad 7,5t jazdiť po moste na Hradskej vo Vrakuni Ide o ďalší nevyhnutný krok v...

Posted by Bratislava - hlavné mesto SR on Thursday, May 16, 2024
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM