Tomáš Stupavský Rôzne

Na Hviezdoslavovom námestí sa už pripravujú na korčuliarsku sezónu

Klzisko pred Slovenským národným divadlom, ktoré je už tradične súčasťou Staromestských vianočných trhov, už postupne stavajú. Mestská časť plánuje ľadovú plochu otvoriť vo štvrtok 13. novembra o 17:00.

Ilustračný obrázok k článku Na Hviezdoslavovom námestí sa už pripravujú na korčuliarsku sezónu
Zdroj: TASR

Korčuliarsku sezónu tu odštartuje exhibičný zápas hokejistov Slovana proti žiakom staromestských základných škôl, chýbať nebudú ani súťaže zručnosti či hokejový maskot, informovala hovorkyňa Starého Mesta Alexandra Obuchová.

Okrem klziska Hviezdoslavovo námestie postupne zapĺňajú aj vianočné stánky. Návštevníci si budú môcť tento rok pochutnať na vianočných maškrtách až v 14 stánkoch s občerstvením. Ďalších 30 bude ponúkať rôzne darčeky či suveníry. V ponuke budú už tradične sviečky, drevené hračky, betlehemy alebo pletené čiapky a rukavice.

Za prenájom stánku s darčekmi musí obchodník zaplatiť 30 eur za deň, ale predávajúci občerstvenia si priplatí až 200 eur na deň. Populárne Staromestské vianočné trhy sa začínajú 21. novembra a skončia sa až 23. decembra.

Na Hviezdoslavovom námestí zatiaľ chýba vianočný stromček. Osadiť by ho mali až v druhej polovici novembra. Naopak vianočný stromček už dávno stojí na Hlavnom námestí, kde sa týči od minulej stredy.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM