Na bratislavskej diaľnici D1 si budeme musieť zvyknúť na nové názvy križovatiek

Národná diaľničná spoločnosť upraví názvy križovatiek na bratislavskej D1, čo môže zvýšiť bezpečnosť na diaľnici.

Ilustračný obrázok k článku Na bratislavskej diaľnici D1 si budeme musieť zvyknúť na nové názvy križovatiek
Zdroj: TASR

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upraví názvy križovatiek na bratislavskej D1. Nové opatrenie pomôže podľa hovorkyne NDS Michaely Michalovej zvýšiť bezpečnosť na tejto diaľnici.

„Považujeme za nevyhnutné zosúladiť názvy križovatiek s pripravovanými novými technickými podmienkami pre používanie informatívnych dopravných značiek na diaľniciach a rýchlostných cestách tak, aby rešpektovali zásady krajín s vyspelou diaľničnou infraštruktúrou,“ opísala Michalová.

Zmena názvov križovatiek

Na diaľnici D1 Mierová ulica – Senecká cesta sa tak zmenia názvy piatich križovatiek. A to križovatky Prievoz na križovatku Bajkalská v oboch smeroch jazdy a tiež križovatky Ružinov na Gagarinova, rovnako v oboch smeroch jazdy. Zároveň sa zmení križovatka Trnávka na Galvaniho v smere na Žilinu, Zlaté piesky na Vajnory tiež v smere na Žilinu a križovatka Vajnory na Zlaté piesky v oboch smeroch.

Diaľničiari zároveň vymenia informatívne zvislé dopravné značky pred výjazdmi z diaľnice a pred obojstranným odpočívadlom Zlaté piesky, doplnia aj nové ciele na zvislých dopravných značkách či osadia dve nové portálové konštrukcie. „Dôvodom je zvýšenie kvality informovanosti cestujúcej verejnosti aj bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky,“ dodala Michalová.

Práce budú podľa diaľničiarov prebiehať do 30. septembra tohto roku prevažne v nočných hodinách od 22.00 do 4.00 hod.

Čítajte aj: Končí prechodné obdobie, počas ktorého mohli seniori cestovať bezplatne

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR