Rôzne

Multikulti na tanieri: Okolie Medickej záhrady ponúka cestu okolo sveta labužníckym jazykom

Na nemalom kúsku Bratislavy na vás číhajú vône a chute z rôznych kútov sveta. Ak patríte medzi labužníkov a hľadáte tie správne multikulti zákutia, vyskočte z električky či trolejbusu pri Medickej záhrade. Dnes vám ukážeme niekoľko zaujímavých miest, odkiaľ určite neodídete hladní.

Ilustračný obrázok k článku Multikulti na tanieri: Okolie Medickej záhrady ponúka cestu okolo sveta labužníckym jazykom
Zdroj: Dnes24.sk

Mediteránska kuchyňa

Za chute zo slnečného Grécka môže okolie Medickej záhrady ďakovať zvýšenej koncentrácii študentov medicíny z tejto krajiny. Na Špitálskej sa zdržiavajú v bistre Vitoša, kde môžete aj vy ochutnať tradičnú grécku kuchyňu.

Vynikajúcu kvalitu za dobrú cenu ponúka aj Bistro Suvlaki na Krížnej ulici, ktoré ako prezrádza názov, ponúka rovnako grécku kuchyňu. Najmä miestne bifteki stoja určite za to.

Ázijská kuchyňa

Ak hľadáte dobré ceny, tak zabočte do Bistra Saigon na Špitálskej, ak máte chuť na “čínu” v slušnejšom prostredí, o pár krokov ďalej nájdete na Radlinského ulici pri Blumentálskom kostole Čínsku reštauráciu Slnko.

Ak vás skôr láka japonská kuchyňa, odporúčame Sushi Time na Malom trhu. Tých, ktorí hľadajú luxus pri stolovaní s paličkami, zrejme skôr zláka Sushi bar v hoteli Mama’s na Chorvátskej ulici. Oba podniky je možné len odporučiť.

Indická kuchyňa

Vedľa spomínaného hotela Mama’s nájdete indickú reštauráciu Royal Kashmir, ktorá láka najmä na bohaté obedové menu. Pikantné chute na jazyku si však môžete prevaľovať aj večer, no už nie za ceny “menučka”. Exotický manželský pár, ktorý reštauráciu vedie, vám určite dobre poradí.

Arabská kuchyňa

Dobrou voľbou je Sultan Döner Kebap & Pizza na Špitálskej, ktorý ponúka okrem kebabu aj turecké pivo a výborné šaláty. Gümüş Kebap na Vazovovej je už možno trochu od ruky, k jedlu však dostanete zadarmo výborný silný čierny čaj.

Európska kuchyňa

Aj keď v okolí je viacero pizzérií, talianskou reštauráciou ich nazvať nemožno. Ak je ale pre vás synonymom talianskej kulinárie pizza, môžete si pochutnať v Primavere na Radlinského ulici.

Na rovnakej adrese nájdete aj Českú pivnicu, s veľmi dobrou kuchyňou so špecialitami od našich susedov. V zime sa najete v štýlovej pivnici, v lete obsluhujú vo veľkom dvore, ktorý už má o čosi menšiu charizmu.

Pred niekoľkými rokmi by v tomto zozname bola aj ruská reštaurácia v Metropole, dnes si tam skôr pochutia vegetariáni a prívrženci zdravej výživy.

Ak sme už pri európskej kuchyni, nedá sa nespomenúť Tirolská izba na Záhradníckej. Nie je síce už priamo v okolí Medickej záhrady, no za dobrým jedlom sa oplatí urobiť pár krokov.

Prajeme vám dobrú chuť :)

Reštaurácie v okolí Medickej záhrady
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM