Alexandra Húsková Správy

Mladí lídri budú diskutovať o budúcnosti Európy. Témami sú aj migračná politika, či terorizmus

V Bratislave sa zišli mladí lídri z rôznych končín sveta. V nasledujúcich dňoch sa spoločne budú venovať aktuálnym politicko-spoločenským témam, ktoré prinesie konferencia Young Leaders for Tomorrow's Europe (YLTE).

Ilustračný obrázok k článku Mladí lídri budú diskutovať o budúcnosti Európy. Témami sú aj migračná politika, či terorizmus
Zdroj: Dnes24.sk

„Na konferencii sa predstaví 32 mladých ľudí z krajín strednej Európy, strednej Ázie i Spojených štátov amerických,“ informovala Lucia Vanková z občianskeho združenia For Tomorrow's Europe, ktoré konferenciu organizuje.

Témou prednášok, seminárov i panelových diskusií budú aktuálne témy v európskom priestore. „Napríklad bezpečnostná situácia v Európe a nárast extrémizmu, terorizmus, migračná politika, ale aj regionálna spolupráca a menšinová politika štátu,“ spresnila Vanková.

Na konferencii sa zúčastní aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Igor Slobodník, poslanec Európskeho parlamentu (EP) Miroslav Mikolášik či poslanec Národnej rady SR Martin Poliačik.

Medzi hosťami budú taktiež výkonný riaditeľ Slovenskej atlantickej komisie (SAC) Robert Vass, riaditeľka Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) v SR Zuzana Vatráľová i riaditeľ Ústavu európskych štúdií a medzinárodných vzťahov (ÚEŠMV) na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave Jozef Bátora.

Konferencia, ktorá vyvrcholí 14. augusta, sa koná v spolupráci s Mestským parlamentom mladých hlavného mesta SR Bratislavy, s podporou Veľvyslanectva Spojených štátov amerických a Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy a pod oficiálnou záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.

Foto:Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM